Kronika policyjna 20 I

0

ŚMIERTELNE POTRĄCENIE

Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem pieszej, do którego doszło w Ulanowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 78-letnia mieszkanka gminy chciała przejść na drugą stronę ulicy. Wyszła zza przejeżdżającego pojazdu prosto pod koła jadącego z naprzeciwka daewoo. 

Kierowca nie zdołał wyhamować. W miejscu wypadku jezdnia była oblodzona, nie świeciły się latarnie, a piesza miała na sobie ciemne ubranie. Kierowca daewoo, 31-letni mieszkaniec Kurzyny Małej, był trzeźwy. Poszkodowana z licznymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarła.

GROŹNY WYBUCH

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w Nisku na ul. Sandomierskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni mężczyzna wykonywał prace remontowe na piętrze budynku przy składzie budowlanym. Przed przystąpieniem do robót napalił w piecu grzewczym na parterze obiektu. Gdy schodził z piętra, nastąpił wybuch pieca. Mieszkaniec Niska doznał oparzeń i wymagał specjalistycznej opieki. Został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

USZKODZIŁ TRZY POJAZDY

Dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Kopernika w Tarnobrzegu nieznany sprawca uszkodził swoim samochodem kilka zaparkowanych pojazdów, po czym odjechał. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zauważyli jadący w kierunku ulicy Wyspiańskiego samochód marki Mitsubishi z licznymi wgnieceniami. Na widok radiowozu siedzący za kierownicą mężczyzna, zatrzymał pojazd i pospiesznie przeskoczył na tylne siedzenie. Policjanci od razu nabrali podejrzeń, co do trzeźwości kierującego. Przypuszczenia te się potwierdziły, gdy funkcjonariusze podeszli do kierowcy i wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 3,27 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, a następnie trafił do policyjnej izby zatrzymań. 39-letni mieszkaniec Gorzyc został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie on również za spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

UCIERPIAŁ 8-LATEK

Cztery osoby, w tym 8-letnie dziecko, ucierpiały w wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Jonaki (pow. janowski) na drodze krajowej K19. Kierujący bmw 44-letni mieszkaniec Lublina stracił panowanie nad pojazdem. Auto wjechało do przydrożnego rowu i uderzyło w drzewo. Z ustaleń policji wynika, że kierowca był trzeźwy.

ZŁODZIEJ PUSZKI ZAPUSZKOWANY

Tarnobrzescy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który podczas ostatniego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ukradł kwestującej wolontariuszce puszkę z datkami. Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, czasowo przebywający w Tarnobrzegu. Sprawca wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

PRAWKO ZA PRĘDKOŚĆ

Policjanci pełniący służbę na drodze krajowej nr 19 w Nowosielcu zatrzymali do kontroli drogowej audi. Kierujący nim 21-latek z Sokołowa Małopolskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Przy ograniczeniu do 50 km/h w terenie zabudowanym, mężczyzna jechał z prędkością 112 km/h. Młody kierowca dostał mandat karny i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

URATOWANI PRZED ZAMARZNIĘCIEM

Policjanci z tarnobrzeskiej jednostki uratowali dwie osoby przed zamarznięciem. Jedną z nich jest 58-letni mieszkaniec osiedla Sobów, który w nocy wybrał się po alkohol. Nietrzeźwego mężczyznę leżącego na jezdni odnalazł policyjny pies tropiący. Ofiarą niskich temperatur mógł stać się też pijany tarnobrzeżanin, który spał na ławce przed blokiem na osiedlu Serbinów. Obaj mężczyźni trafili pod opiekę swoich rodzin.

ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻ

Zebrany materiał dowodowy, przesłuchania świadków oraz zapis monitoringu przyczyniły się do ustalenia tożsamości mężczyzny podejrzewanego o kradzieże sprzętu elektronicznego na terenie Mielca i Dębicy. Policjanci zatrzymali i postawili zarzuty kradzieży 28-letniemu mieszkańcowi województwa warmińsko-mazurskiego. Ustalili, że od listopada ubiegłego roku do stycznia br. ukradł sprzęt wart ponad 8 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw tłumacząc, że kradł, ponieważ potrzebował pieniędzy na życie.

WŁAMANIE DLA ROZGRZEWKI

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opatowie otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że ktoś włamał się do jego garażu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Po wejściu do garażu mundurowi zauważyli mężczyznę, który siedział w zaparkowanym tam pojeździe.  Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego, który w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Tłumaczył funkcjonariuszom, że wszedł do garażu jedynie, by się ogrzać. 30-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

PORĘCZENIE DLA 20-LATKA

W Stalowej Woli na ul. Komisji Edukacji Narodowej w ciągu drogi wojewódzkiej W 871 doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 20-letni mieszkaniec miasta kierujący skodą fabią potrącił przechodzącą przez jezdnię 66-letnią kobietę. Mimo reanimacji kobieta zmarła. Dzień później policjanci doprowadzili 20-latka do stalowowolskiej prokuratury. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 4 tysiące złotych oraz zakazu opuszczania kraju.

ZE STUDNIÓWKI NA WŁAM

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie od właściciela jednego z lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie miasta, z którego wynikało, że ktoś włamał się do jego obiektu. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Gdy weszli do środka, zastali tam nietrzeźwego mężczyznę ubranego w garnitur. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Dwikozy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawca tłumaczył funkcjonariuszom, że był na studniówce i nie wie, w jaki sposób znalazł się w lokalu. 21-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał za włamanie. (sc)

Share.

Comments are closed.