reklama
reklama
Ksiądz przelał na swój rachunek miliony złotych z konta parafii - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Ksiądz przelał na swój rachunek miliony złotych z konta parafii

8

Odchodzący na emeryturę ksiądz Stanisław K., proboszcz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Domostawie (powiat niżański), przelał na swoje prywatne konto 2 mln złotych z rachunku parafii. Sprawę wyjaśnia Kuria i organa ścigania.

Dwa przelewy po 1 mln zł na prywatne konto kapłana ujawnił jeden z parafian, publikując wyciąg z parafialnego konta. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu wszczęła w tej sprawie postępowanie i w trybie natychmiastowym zastąpiła emerytowanego już proboszcza kościelnym administratorem. Opublikowała również komunikat w sprawie tajemniczych przelewów. Wynika z niego, że według ks. Stanisława K. „obierał swoje pieniądze przelane wcześniej na parafialne konto”.

 – Kuria nie ma możliwości zweryfikowania pewnych informacji, dlatego sprawa została zgłoszona organom ścigania celem sprawdzenia – mówi ks. Grzegorz Słodkowski, rzecznik prasowy Diecezji Sandomierskiej.

Szerzej o sprawie na łamach najbliższego wydania „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

fot.materiały Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu

8 komentarzy

  1. wierzcholek gory lodowej !!! on to zrobil zapewnie po chrzescijansku .dla dobra miłosiernego owieczek.

  2. Nie zapomnijcie owieczki dalej dawać na tacę. Nie zapomnijcie o składkach dla ojca Derektora na nową kamerę telewizyjną, na wyposażenie studio, na nowy wóz transmisyjny.

  3. Banda złodziei! Wszyscy siebie warci. Konik musiał mieć jakieś układy w kurii bo od lat nic z nim nie zrobili!