Kup sobie kino [W najnowszym TN]

0

Budynek dawnego Kina „Wisła” w Tarnobrzegu został wystawiony na sprzedaż. Nowego właściciela szuka dla niego jedna z agencji nieruchomości.

Wygląda na to, że negocjacje pomiędzy prywatnym właścicielem budynku i prezydentem miasta, który chciałby, aby stał się on częścią Tarnobrzeskiego Domu Kultury, nie przebiegają zgodnie z oczekiwaniami stron.

– Prowadzimy negocjacje dotyczące kwoty, za którą moglibyśmy odkupić ten obiekt. Na razie uzgodniliśmy, że płatność mogłaby zostać rozłożona na dwie raty. Gdybyśmy doszli do porozumienia, to w 2018 roku zapłacilibyśmy pierwszą część, a w rok później drugą – mówił nam kilka tygodni temu prezydent Grzegorz Kiełb.

Budynek wystawiono na sprzedaż na wolnym rynku za 1,6 miliona złotych. To dużo więcej niż jest za niego w stanie zapłacić samorząd. – Nie możemy go kupić za większą kwotę niż wskazuje wycena rzeczoznawcy. Budynek został zakupiony za 420 tysięcy złotych, ale dziś właściciel chce za niego dużo więcej, tłumacząc, że poczynił pewne inwestycje w środku. Tyle tylko, że on tych inwestycji nie uzgadniał z konserwatorem zabytków… (rn)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Share.

Comments are closed.