Kwiaty ze smakiem [W najnowszym TN]

0

Pół roku temu w Stalowej Woli otwarto pierwszą w naszym regionie kawiarnio-kwiaciarnię. To miejsce, z którego, po wypiciu kawy czy zjedzeniu ciastka, można wyjść z niemal każdym elementem jego wystroju – jeśli takowy wyjątkowo przypadł nam do gustu.

Za tym przedsięwzięciem stoi mieszkanka Gorzyc w powiecie tarnobrzeskim – Małgorzata Partyka, która od kilku lat prowadzi też fl orystyczny biznes w swojej rodzinnej miejscowości.

TAKI BYŁ PLAN

Trudno oprzeć się wrażeniu, że wszystko jest tutaj starannie zaplanowane i przemyślane – począwszy od nazwy. Kwiaty Ze Smakiem to sprytna gra słów. Ze smakiem, czyli w dobrym guście, ale też w połączeniu z przepyszną kawą, ciastem czy lodami.

– Od dawna kiełkowała mi w głowie myśl, że chciałabym mieć nie tylko kwiaciarnię, ale także kawiarnię. W jednym. Źle się czułam z tym, że spotykając się np. z klientami „ślubnymi” musiałam stać z nimi przy ladzie. Takie spotkania często trwają godzinę lub dłużej. Myślałam, że fajnie byłoby usiąść z nimi przy stoliku, zaproponować kawę i rozmawiać. W zwykłej kwiaciarni nie ma na to miejsca, bo przeważnie każdy centymetr jest w niej wykorzystany – mówi pani Małgorzata.

Swoje marzenie postanowiła ziścić w największym mieście naszego regionu. Gdy przyszło do jego realizacji, zdecydowanie odrzuciła minimalizm. Wynajęła duży, bo ponad 180-metrowy lokal w centrum miasta (w kompleksie handlowym przy ul. Komisji Edukacji Narodowej), który podzieliła na część kawiarnianą i „kwiaciarnianą”… (rn)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Share.

Comments are closed.