Lada dzień koniec nauki zdalnej? - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Lada dzień koniec nauki zdalnej?

0

Realnie myślimy o skróceniu nauki zdalnej; w środę będziemy w tej sprawie podejmować decyzje – powiedział  minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Według informacji dziennikarzy RMF 24, koniec nauki zdalnej w szkołach ma nastąpić od poniedziałku.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Lublinie szef MEiN był pytany o ewentualne plany skrócenia zdalnego nauczania dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

„Sytuacja pandemiczna zmienia się w dobrym kierunku” – stwierdził Czarnek. Przypomniał, że porównując tydzień do tygodnia obserwowany jest spadek liczby zakażeń. Zdaniem szefa MEiN, jest to podstawą do zastanowienia się nad skróceniem nauki zdalnej, która pierwotnie była zaplanowana do końca lutego, czyli do zakończenia ferii zimowych.

„Dzisiaj możemy realnie myśleć o tym, żeby ona była krótsza” – powiedział Czarnek. „Mam nadzieję, że radykalnie skrócimy naukę zdalną” – stwierdził szef MEiN.

Jak poinformował dziś RMF 24, dziś minister edukacji i nauki podczas konferencji ma ogłosić, że nauka zdalna ma zostać zniesiona od poniedziałku.

Zobacz także:
W centrum Tarnobrzega stanęło walentynkowe świetlne serce!

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, od 27 stycznia, zawieszone zostało stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych, przeszli oni na zdalne nauczanie. Ma ono potrwać do 27 lutego.

Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się nadal stacjonarnie. Stacjonarnie pracują też placówki wychowania przedszkolnego.

Jednocześnie nie uległy zmianie terminy ferii zimowych. Przewidziano je w czterech terminach. Jako pierwsi w kraju – od 15 do 30 stycznia ferie mieli uczniowie z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Do 6 lutego ferie mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego; dla nich ferie zaczęły się 22 stycznia. Z kolei od 29 stycznia do 13 lutego ferie mają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jako ostatni w tym roku – od 12 do 27 lutego – ferie będą mieć uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.(

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.