"Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego świętują 45-lecie działalności [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

„Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego świętują 45-lecie działalności [zdjęcia]

0
1 z 8

Wspomnienia, podziękowania, kwiaty i występy artystyczne. Tak Zespół Obrzędowy „Lasowiaczki” świętował jubileusz 45-lecia swojej działalności. Na imprezę przybyli goście z całego regionu.

W sobotę, 11 grudnia, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim uroczystość jubileuszu z okazji 45-lecia istnienia świętował Zespół Obrzędowy Lasowiaczki. Imprezę rozpoczęła projekcja filmu stworzonego na tę okoliczność. Następnie powitani zostali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz szczebla wojewódzkiego, gminy, starostwa powiatowego oraz instytucji kulturalnych z regionu. Honorowymi gośćmi były najstarsze i najmłodsze członkinie „Lasowiaczek”.

Podczas imprezy nie zabrakło wspomnień m.in. o założycielce zespołu – Marii Kozłowej i jej działalności oraz retrospekcji i refleksji na temat wydarzeń minionych lat. Najmłodsze pokolenie zespołu przygotowało program artystyczny, a jego prezentację zwieńczyło wręczenie kwiatów dostojnym jubilatkom. Imprezę uświetniły również występy artystyczne przygotowane przez zespoły ludowe z regionu.

Zobacz także: 
– Golejów uroczyście otwarty! Po rewitalizacji wygląda naprawdę imponująco [zdjęcia]

Słodkim podsumowaniem imprezy był jubileuszowy tort, którym poczęstowani zostali przybyli na uroczystość goście. Najstarsze „Lasowiaczki” uhonorowane zostały kwiatami i pamiątkowymi grawertonami. Podczas imprezy nie zabrakło podziękowań za aktywną działalność i propagowanie kultury od burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marka Mazura. Słowa wdzięczności i uznania „Lasowiaczki” usłyszały również od wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewy Draus, wicestarosty Jacka Rożka oraz od byłego dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury, Marka Jastrzębskiego.

Zobacz galerię – 16 zdjęć:

1 z 8

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.