Laur dla onkologii

0

Centrum Onkologiczne w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu działa od lipca ubiegłego roku. Lekarze oraz pielęgniarki pracujący na oddziale są nie tylko wspaniałymi specjalistami, ale przede wszystkim osobami, które bez splendoru i rozgłosu potrafią wesprzeć chorych na raka. Tę wyjątkową działalność docenili pacjenci szpitala, którzy na placówkę oddawali głosy w ogólnopolskim plebiscycie „Złote Krople Rosy”.

Tym sposobem Centrum Onkologicznemu został przyznany tytuł “Oddziału onkologicznego najbardziej przyjaznemu pacjentowi w Polsce”. Warto zaznaczyć, że funkcjonujący niespełna rok oddział zakasował takie ośrodki jak Centrum Onkologii w Warszawie oraz Uniwersytet Medyczny w Gdańsku!

W ubiegłym tygodniu w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finalizująca plebiscyt zorganizowany w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”. Na niej spotkali się wszyscy współtworzący tę kampanię: ambasadorzy, organizacje onkologiczne, stowarzyszenia pacjentów onkologicznych, partnerzy i patroni, a także artyści, którzy wzięli udział w projekcie muzycznym „Krople Rosy. Muzyka Nadziei”. Galę poprowadził Tomasz Kammel. Statuetki w trzech kategoriach : Człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce, Kampania/akcja społeczna lub edukacyjna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce oraz Oddział Onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentowi w Polsce wręczał między innymi  aktor Jerzy Stuhr, który walczył z nowotworem przełyku. (…)

Monika Stojowska

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.