Legendy ze starachowickiej fabryki na zlocie w Sandomierzu - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Legendy ze starachowickiej fabryki na zlocie w Sandomierzu

0

W najbliższy piątek, 26 sierpnia, przyjedzie do Sandomierza konwój STAR-a – zabytkowe pojazdy, zmierzające do Starachowic na wielki zlot. Przez trzy godziny  będzie je można oglądać na nadwiślańskim bulwarze.

Sandomierz znalazł się na trasie południowej rajdu, poprzedzającego zlot pojazdów zabytkowych pn. „Legenda STAR-a”, organizowany w ich mateczniku, czyli w Starachowicach.

Samochody przyjadą do Sandomierza około godziny 10. W konwoju będzie można oglądać między innymi  STAR-y: 244,266 i 660, a wśród nich „pożarnik”, samochody wojskowe w ciekawej zabudowie sali przedoperacyjnej i koparkę odrestaurowana od podstaw według dokumentacji producenta. Ponadto pokazywany będzie rzadki egzemplarz syreny R20. Prezentacja na bulwarze będzie trwała do 13.

W programie trwającego od piątku do niedzieli finału 8. Legendy STAR-a w Starachowicach są między innymi: spotkanie z Jerzym Stetzem i Tomaszem, uczestnikami wyprawy STAR-em 266 dookoła świata, próby szybkościowe i sprawnościowe, jazdy terenowe na dawnym torze prób Fabryki Samochodów Ciężarowych oraz uroczysta parada przez drogi powiatu.

Do udziału w wydarzeniu zgłoszonych zostało ponad 170 pojazdów, w tym blisko 80 ciężarówek. Będą też zabytkowe osobówki i motocykle.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.