9 i 10 czerwca 2022 r. na Stadionie Miejskim w Staszowie odbywał się Staszowski Piknik Lekkoatletyczny - Indywidualne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych.
Mistrzostwa oficjalnie otworzył Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa, który życzył młodym sportowcom sukcesów i udanej zabawy.
Zawody rozegrane zostały w kategoriach dziewcząt i chłopców. Na zawodników czekały takie konkurencje, jak: skok wzwyż, biegi na 100 m, 300 m, 600 m, sztafeta 4x100 m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz bieg na 1000 m dziewcząt i bieg na 2000 m chłopców. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Świętokrzyskiego Związku Lekkoatletyki.
Organizatorami wydarzenia byli Szkolny Związek Sportowy, Stowarzyszenie "Sigma" Staszów i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie.
Partnerami byli: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Grupa Enea - Elektrownia Połaniec S.A. oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Andrzej Bętkowski.
Wyniki:
Bieg na 100 m dziewcząt:
1. miejsce - Anastazja Kaczmarek (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce - Karolina Dzieciuch (SP Obrazów);
3. miejsce - Julia Młodawska (PSP 2 Stąporków).
Bieg na 300 m dziewcząt:
1. miejsce - Anastazja Kaczmarek (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce - Sandra Miśkiewicz (ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski);
3. miejsce - Kinga Kargulewicz (PSP Mostki).
Bieg na 600 m dziewcząt:
1. miejsce - Natalia Rocka (SP NR 2 Sandomierz);
2. miejsce - Nikola Gomuła (SP Połaniec);
3. miejsce - Kinga Warzecha (PSP Nr 2 Staszów).
Bieg na 1000 m dziewcząt:
1. miejsce - Zuzanna Pocheć (SP Chybice);
2. miejsce - Urszula Brocka (PSP Nr 2 Staszów);
3. miejsce - Julia Borek (SSP Nr 3 Kazimierza Wielka).
Skok wzwyż dziewcząt:
1. miejsce - Roksana Głąbień (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce - Maria Wójtowicz (SP Obrazów);
3. miejsce - Wiktoria Kaniszewska (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski).
Skok w dal dziewcząt:
1. miejsce - Antonina Nowak (PSP Nr 2 Staszów);
2. miejsce - Oliwia Maciąg (PSP Czajków);
3. miejsce - Aleksandra Lisowska (ZSP Rytwiany).
Pchnięcie kulą dziewcząt:
1. miejsce - Dominika Karwacka (ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce - Zuzanna Kaleta (SP Wola Jachowa);
3. miejsce - Natalia Chamerska (PSP Nr 2 Staszów).
Rzut oszczepem dziewcząt:
1. miejsce - Zuzanna Kaleta (SP Wola Jachowa);
2. miejsce - Oliwia Krzysiek (SP Wola Jachowa);
3. miejsce - Maja Cugowska (SP Opatowiec).
Sztafeta 4x100 m dziewcząt:
1. miejsce - Roksana Głąbień, Wiktoria Kaniszewska, Sylwia Osowska, Anastazja Kaczmarek (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce - Zuzanna Kardaś, Antonina Nowak, Katarzyna Golonka, Matylda Baradziej (PSP Nr 2 Staszów);
3. miejsce - Kinga Krakowiak, Martyna Wiśniewska, Julia Supernat, Julia Młodawska (PSP 2 Stąporków).
Bieg na 100 m chłopców:
1. miejsce - Michał Potrzeszcz (PSP Nr 3 Ostrowiec);
2. miejsce - Kacper Koruch (SP Górno);
3. miejsce - Maciej Garbacz (PSP Niekłań Wielki).
Bieg na 300 m chłopców:
1. miejsce - Michał Potrzeszcz (PSP Nr 3 Ostrowiec);
2. miejsce - Karol Dąbrowski (SP Ożarów);
3. miejsce - Bartosz Kowalski (PSP Nr 5 Ostrowiec).
Bieg na 1000 m chłopców:
1. miejsce - Maksymilian Romanek (SP Ćmińsk);
2. miejsce - Sikora Piotr (PSP Nr 1 Ostrowiec);
3. miejsce - Jackiewicz Jakub (SP Skalbmierz).
Bieg na 2000 m chłopców:
1. miejsce - Wojciech Sepioło (PSP Radkowice);
2. miejsce - Godzisz Filip (SSP Nr 3 Kazimierza Wielka);
3. miejsce - Jakub Borek (SSP Nr 3 Kazimierza Wielka).
Skok wzwyż chłopców:
1. miejsce - Jakub Strzelecki (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce - Bartek Skubida (SP Obrazów);
3. miejsce - Stanisław Pyrek (PSP Nr 1 Staszów).
Skok w dal chłopców:
1. miejsce - Bartosz Kowalski (PSP Nr 5 Ostrowiec);
2. miejsce - Michał Bąk (PSP Nr 2 Staszów);
3. miejsce - Kacper Kobryn (SP Górno).
Pchnięcie kulą chłopców:
1. miejsce - Jan Mularski (PSP Nr 1 Ostrowiec);
2. miejsce - Stanisław Kępiński (SP Chybice);
3. miejsce - Oskar Tomasik (PSP Nr 2 Staszów).
Rzut oszczepem chłopców:
1. miejsce - Jan Mularski (PSP Nr 1 Ostrowiec);
2. miejsce - Maksymilian Rubak (SP Wola Jachowa);
3. miejsce - Filip Białogoński (SP Wola Jachowa).
Sztafeta 4x100 m chłopców:
1. miejsce - Krystian Golęba, Jakub Tałaj, Wiktor Jur - Jakubas, Marcel Woźniak (SP Połaniec);
2. miejsce - Kacper Borek, Jakub Siciarski, Kacper Kobryn, Kacper Koruch (SP Górno);
3. miejsce - Juliusz Żwirek, Mikołaj Hołda, Mateusz Kulpa, Jakub Borek (SSP Nr 3 Kazimierza Wielka);
4. miejsce - Jakub Żelazny, Piotr Pajdo, Kacper Matysek, Jakub Milanowski (PSP Szerzawy).
Fot. arch. UMiG
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz