„Lipa” za unijne pieniądze [W najnowszym TN]

0

NISKO. Prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego ujawnił na sesji Rady Miejskiej, że kanalizacja w dzielnicach Malce i Moskale „w większości czasu nie chodzi”, bo jest wykonana niezgodnie z założeniami projektowymi.

W styczniu 2016 r. na portalu internetowym UGiM Nisko można było przeczy- tać budującą laudację dotychczasowych działań władz samorządowych miasta. Czytamy w niej m.in.: „Ostatnie lata to dla Niska okres rozwoju, zmian i realizacji ciekawych projektów. W mieście na stałe zagościła atmosfera postępu, która dzięki zdecydowanym działaniom władz samorządowych sprzyja ważnym inicjatywom na rzecz pozytywnej transformacji. Dzięki temu Nisko stało się miejscowością wyposażoną w nowoczesną infrastrukturę, która w dużym stopniu wpływa na polepszenie standardu życia”.

Wśród przedstawionych „sztandarowych inwestycji”, na które miasto pozyskało 57 mln zł, znalazło się uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej, w tym budowa sieci kanalizacji sanitar- nej w Nisku na osiedlu Malce – VI etap, o łącznej długości 5168,5 m i wartości  1 486 634,14 zł brutto, oraz rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Nisku na osiedlu Malce – VII etap, o długości 95 m i wartości  85 434,47 zł brutto. Dlatego niemałe zdumienie wywołały…

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „TN”.

KUP e-TN:

Share.

Comments are closed.