Lokalizator dziecka - jak to działa? - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 25 października
reklama

Lokalizator dziecka – jak to działa?

0

Znasz ten niepokój, lęk i strach, który towarzyszy rodzicom, którzy stracili z oczu swoją pociechę? Z pewnością nikt z nas nie chce tego przeżywać, ale czasem w zatłoczonym centrum handlowym, na ulicy, czy na placu zabaw nasze dziecko może rzeczywiście zniknąć nam nagle z pola widzenia. Najważniejsze w takiej chwili to nie panikować. Warto też chronić się przed podobnymi sytuacjami i ułatwić natychmiastowe odnalezienie dziecka. Posłuży ci do tego lokalizator wykorzystujący technologię GPS. Na czym polega jego działanie?

Jak funkcjonuje lokalizator GPS?

Niezależnie od tego, czy dysponujesz lokalizatorem cennych przedmiotów, lokalizatorem GPS dla psa czy lokalizatorem dla dziecka, wszystkie wykorzystują sygnał GPS.  Dzięki technologii namierzania satelitarnego z pomocą GPS urządzenie podaje lokalizację dziecka, zwierzęcia czy przedmiotu, do którego został przypięty, z dużą dokładnością, o ile obiekt znajduje się poza zamkniętymi pomieszczeniami. Lokalizator podaje swoje położenie na podstawie wskazań satelitów krążących na orbicie ziemskiej. To zaawansowana technologia wynaleziona przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Jest ona jednak wykorzystywana również do zastosowań cywilnych, czego przykładem są wszelkiego rodzaju lokalizatory dla dzieci.

Jak uzyskać lokalizację dziecka?

By móc w każdym momencie uzyskać pełną lokalizację dziecka, możesz kupić mu smartwatch z lokalizatorem GPS, taki jak urządzenia Calmean, które poza tym dają możliwość korzystania przez dziecko i rodzica z wielu atrakcyjnych opcji, jak choćby możliwość odbierania i wykonywania połączeń głosowych.

Lokalizator dziecka przyda się, jeśli trzeba będzie sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się twoja pociecha. To rozwiązanie nie tylko na tak zwany „wszelki wypadek”. Może ono posłużyć do kontroli rodzicielskiej. Rodzic może sprawdzać, czy dziecko bezpiecznie dotarło z domu do szkoły, jeśli samo już do niej chodzi, albo skontrolować, czy nie poszło na wagary.

W niektórych przypadkach urządzenia lokalizacyjne pozwalają na stworzenie tzw. stref bezpiecznych w aplikacji rodzica, którą zarządza lokalizatorem dziecka. W ten sposób dowiaduje się o tym, że pociecha opuściła wyznaczoną strefę, w której miało przebywać, w trybie natychmiastowym i może zareagować na taką samowolę. Więcej informacji tutaj: https://www.calmean.com/blog/smartwatch-dla-dziecka-funkcje-ktore-moga-ci-sie-przydac/

Kolejną ważną funkcją lokalizatorów jest zapisywanie informacji o lokalizacjach w historii urządzenia i w aplikacji obsługiwanej przez rodzica. Opiekun może więc sprawdzić, jaką drogę danego dnia przebyło dziecko, gdzie było i czy poruszało się na pewno w obrębie bezpiecznych miejsc.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.