---
Dom dziecka w Łoniowie w kwiatach. Dzięki darczyńcom [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Dom dziecka w Łoniowie w kwiatach. Dzięki darczyńcom [zdjęcia]

0

Kwiaty balkonowe i rabatowe podarowali Domom dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie ogrodnicy z gminy Dwikozy. W środę wychowankowie sadzili rośliny wspólnie z wychowawcami i przedstawicielami władz powiatu.

Do Łoniowa przywiezionych zostało tyle kwiatów, ile był w stanie pomieścić bus. Były to pelargonie, surfinie, begonie, koleusy, lawenda i inne gatunki idealne na rabaty i balkony.

Dzieci uczestniczyły w rozładunku, a następnie w sadzeniu roślin.

  – Każdy lubi, gdy wokół jego domu jest pięknie i kolorowo, tak i my chcemy udekorować nasze otoczenie – zaznaczyła Iwona Piskor, dyrektor Centrum Administracyjnego Domów Dzieci i Młodzieży w Łoniowie. – Pielęgnacją roślin zajmują się wychowawcy wspólnie z wychowankami. Dzieci chętnie włączają się do pomocy. Bardzo lubią aranżować ogródki. Razem dbamy o otoczenie. To, jak się prezentuje, to efekt naszej wspólnej pracy.

Kwiatami udekorowane zostały wszystkie cztery domy wchodzące w skład łoniowskiej placówki. Starosta Marcin Piwnik zauważył, że ich otoczenie prezentuje się coraz ładniej. – W ciągu ostatniego roku pojawił się tu chodnik z kostki,  szpaler z tui i nowe ogrodzenie. Niech to miejsce dalej pięknieje i ten drugi dom wygląda tak samo jak rodzinny – powiedział Marcin Piwnik.

Kwiaty już po raz trzeci podarowali państwo Małgorzata i Wojciech Chmielowie ze Starych Kichar w gminie Dwikozy. Grażyna Szklarska, członkini zarządu powiatu, która wybierała rośliny, podkreśliła, iż darczyńcy zapowiedzieli, że zawsze, jeśli tylko będą mogli, będą wspierać placówkę w Łoniowie.

W domu dziecka przebywa teraz 43 wychowanków.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.