Ludzie nie chcą masztu [W najnowszym TN]

0

Mieszkańcy Komornej w gminie Obrazów zdecydowanie i jednomyślnie wypowiedzieli się przeciwko budowie sześćdziesięciometrowego masztu przekaźnikowego dla telefonii komórkowej. Teraz ruch jest po stronie władz gminy.

Inwestor, firma EmiTel, szuka na terenie gminy Obrazów kolejnej już lokalizacji dla takiego obiektu. Tym razem wybrana została miejscowość Komorna. Na początku kwietnia EmiTel wystąpiła do wójta o wyrażenie zgody na dzierżawę ponad 14-arowej działki gminnej. To na niej miałaby stanąć wysoka na 60 m wieża kratowa, wraz z towarzyszącą infrastrukturą teletechniczną i telekomunikacyjną. Inwestor swoje plany argumentuje dobrem społecznym i celem publicznym, jakim jest telefonia komórkowa i dostęp do szerokopasmowego internetu.

W związku z otrzymanym pismem, władze zwróciły się do sołtysa miejscowości o zorganizowanie zebrania wiejskiego i zajęcia stanowiska w sprawie dzierżawy działki i budowy masztu. Zebranie odbyło się w ostatnią niedzielę. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu mieszkańców miejscowości, którzy w głosowaniu wyrazili jednoznaczną opinię, że nie zgadzają się na budowę masztu, w takiej odległości od zabudowań. Decyzja mieszańców była jednomyślna… (jż)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.