reklama
Mając 3 promile opiekowała się 8-miesięczną córką! - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 13 sierpnia
reklama

Mając 3 promile opiekowała się 8-miesięczną córką!

0

Niżańscy policjanci przedstawili zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia 38-letniej kobiecie, która opiekowała się 8-miesięczną córeczką. Pijana matka miała ponad 3 promile alkoholu. Ojciec dziecka został znaleziony, gdy leżał przy bramie domu. Miał ponad 4 promile.

Przed kilkoma dniami policjanci patrolujący Racławice, zauważyli leżącego w bramie posesji nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Kiedy policjanci wjechali radiowozem na podwórko, z domu wyszła kobieta. Wyraźnie czuć było od niej alkohol. Poinformowała policjantów, że leżący na ziemi mężczyzna mieszka razem z nią.

Kobieta opiekowała się 8-miesięczną córeczką. Znaleziony pod posesją mężczyzna był ojcem dziecka. Badanie stanu trzeźwości matki wskazało 3,2 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i przesłuchania. Nieprzytomny mężczyzna i dziecko przewieziono do szpitala. Ojciec dziecka miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

38-latka z Racławic usłyszała zarzut narażenia 8-miesięcznej córeczki na niebezpieczeństwo utraty życia. Rodzice dzień wcześniej wspólnie ze znajomymi spożywali alkohol. Następnego dnia 35-letni ojciec dziecka poszedł do sklepu po alkohol. Kupił 10 piw, z czego 4 wypiła matka opiekująca się niemowlęciem. Kiedy piwo się skończyło mężczyzna poszedł do sklepu po kolejne. Wracając do domu kilka godzin później przewrócił się w bramie i już nie wstał. Zauważyli go dopiero policjanci.

Ze względu na dobro dziecka sprawą zajął się sąd rodzinny i nieletnich. 8-miesięczne niemowlę zostało przekazane pod opiekę rodzinie zastępczej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.