Majówka u seniorów w Maziarni k. Bojanowa [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Majówka u seniorów w Maziarni k. Bojanowa [zdjęcia]

0

Dzienny Dom „Senior+” w Maziarni był organizatorem majówki i koncertu pieśni maryjnych i patriotycznych z udziałem seniorów z dwóch województw.

W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy zaprzyjaźnionego Dziennego Domu „Senior+” w Modliborzycach w powiecie janowskim. Dla wszystkich przygotowano dania z grilla oraz pyszne ciasta z własnego wypieku.

Oprócz koncertów pieśni maryjnych i patriotycznych, w wykonaniu zespołów z obu domów, uczestnicy imprezy wzięli udział w konkursach i quizach. Zabawa była pyszna, o czym świadczą pełne sympatii twarze seniorów, dla których tego rodzaju spotkania są dodatkowym bodźcem do życiowej mobilizacji i cieszenie się dosłownie z każdej przeżytej chwili. – Dzisiaj nie wyobrażam sobie dnia bez spotkań z przyjaciółmi i zajęć w naszym domu. Życie seniora naprawdę potrafi być urozmaicone – przekazał nam 85-letni Stanisław Małysa.

Dom Opieki Dziennej (od 1 stycznia br. Dzienny Dom „Senior+”), pierwszy w powiecie stalowowolskim, rozpoczął działalność 15 października 2018 r. pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojanowie. Wśród osób na co dzień uczestniczących w licznych zajęciach plastycznych, rękodzielniczych, krawieckich cukierniczych itp. są dwie osoby w 92. roku życia. – Wszyscy seniorzy czują się u nas potrzebni i kochani. Efektem zajęć są cudowne dekoracje, wykonane z sercem i życzliwością seniorów, jakich nie kupicie w żadnym sklepie – zapewniła nas Aneta Dul, zawsze uśmiechnięta kierowniczka DD „Senior+” w Maziarni.

Zostaw odpowiedź