Baranów Sandomierski. Podopieczny i instruktor MGOK-u nagrodzeni w prestiżowym turnieju satyry [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Baranów Sandomierski. Podopieczny i instruktor MGOK-u nagrodzeni w prestiżowym turnieju satyry [zdjęcia]

0

Wychowanek Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Maksymilian Cena wraz ze swoim instruktorem Wojciechem Gwoździowskim zostali docenieni podczas Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „Złota Szpila”. Uczeń zajął II miejsce, a jego mistrz został wyróżniony.

„Złota Szpila” obejmuje cztery dziedziny twórczości: plastykę, muzykę, kreację słowa i literaturę. Inspiracją działań artystycznych są m.in. wybrane utwory Ignacego Krasickiego, jednego z najważniejszych twórców oświecenia oraz autora pierwszej w Polsce powieści satyrycznej.

W doniosłym wydarzeniu, które miało miejsce w zabytkowych piwnicach Centrum Kulturalnego w Przemyślu, w kategorii recytatorskiej prezentowali się wychowankowie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim, a wśród nich Emilia Myszka i Maksymilian Cena. Udział w turnieju wziął także ich instruktor teatralny – Wojciech Gwoździowski. 

Zobacz także: 
– Sfotografowali Tatry z Bramy Opatowskiej w Sandomierzu. Pierwszy raz w historii! [zdjęcia]

Do etapów finałowych, które odbyły się w zamku w Dubiecku zakwalifikowała się dwójka: Maksymilian Cena i Wojciech Gwoździowski. Wychowanej MGOK zajął II miejsce, natomiast  jego instruktorowi przyznano wyróżnienie.

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.