Mali twardziele rywalizowali w triathlonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Mali twardziele rywalizowali w triathlonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim [zdjęcia]

0
1 z 9

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyły się zawody Triathlon Kids 2. Wystartowało przeszło pół setki dzieciaków, a emocje były nie mniejsze niż przy zawodach Ironmenów. Najbardziej starty swoich pociech przeżywali rodzice.

Zawody – połączenie pływania, jazdy na rowerze i biegu, zorganizowano nad Jeziorem Tarnobrzeskim już po raz drugi. Podobnie jak poprzednio, organizatorem była Tarnobrzeska Szkoła Pływania Aqua – Swim.

Dzieci podzielono na 3 kategorie, dla których wymagania byłyu nieco inne. Dzieci z roczników 2011 – 2012 miały do pokonania 20 metrów pływania, 500 metrów rowerem i 500 metrów biegu. Starsze, z roczników 2009 – 2010 musiały przepłynąć taki sam dystans, zaś na rowerze i biegiem miały do pokonania po kilometrze. Wyzwanie dla dzieci z roczników 2007 – 2008 było jeszcze bardziej wyśrubowane: 40 metrów do przepłynięcia w wodach Jeziora Tarnobrzeskiego, 2 km na rowerze i kilometr biegu.

– W drugiej edycji wystartowało 52 uczestników. To więcej niż w debiucie, w ubiegłym roku. Za rok będziemy celować w setkę. A tak na poważnie, to bardzo się ciesze, że pogoda nam dopisała i impreza udała się pod każdym względem – mówiła w trakcie zawodów Maria Markiel – Chartlińska, prezes Tarnobrzeskiej Szkoły Pływania Aqua – Swim.

1 z 9

Zostaw odpowiedź