Mały Dubaj w Gorzycach [zdjęcia][wideo]

3
Showing 1 of 45

Techniczny Ogród to projekt, który zmienia całkowicie krajobraz centrum Gorzyc. W niedziele, 27 września, uroczyści oddano do użytku część inwestycji zwaną etapem IIa. Współautorem koncepcji Ogrodu jest Bartek Bukowski, wywodzący się z Gorzyc młody architekt, obecnie szefujący projektowi Expo 2020 w Dubaju.

Ogród Techniczny zupełnie zmienia oblicze Gorzyc. Fantastycznie, że udało się zaangażować do tego wybitnego architekta, do tego wywodzącego się z waszej gminy. Teraz i w Gorzycach macie swój kawałek Dubaju – komplementowała Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Oddany do użytku fragment Ogrodu to funkcjonalny plac z udogodnieniami dla niepełnosprawnych, dużą ilością terenów zielonych i mającą 200 m. kw. efektowną fontanną.

Koncepcję Technicznego Ogrodu tworzyliśmy wspólnie z mieszkańcami. Do jej współtworzenia zaprosiliśmy wszystkich. Swoimi pomysłami z architektami dzieliły się dzieci i młodzież, seniorzy, przedsiębiorcy, przedstawiciele różnych instytucji i organizacji – mówi Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

W rezultacie powstał wizjonerski projekt, któremu fachowe ramy nadali wywodzący się z Gorzyc Bartek Bukowski, obecnie szef projektu Expo 2020 w Dubaju i jego kolega Łukasz Pawlicki.

W grudniu 2019 r. na Mikołajki, oddano do użytku pierwszą część Technicznego Ogrodu – wielki plac zabaw z jedną z najwyższych w Polsce zjeżdżalni dla dzieci. Teraz przyszedł czas na ciąg dalszy inwestycji.

Nie kończymy na tym, projekt będzie nadal rozwijany, będzie etap III i IV – zapowiada L. Surdy.

Na otwarcie parku – ogrodu przyszły tłumy mieszkańców Gorzyc. Największe zaciekawienie budziła fontanna, która po zmierzchu rozbłysła kolorami dzięki specjalnemu podświetleniu. Popołudnie mieszkańcom umilały stoiska organizacji pozarządowych działających na terenie gminy, a także występ świętującej swoje 45 urodziny Orkiestry Dętej GOK Gorzyce pod dyrekcją Krzysztofa Kapały.

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Oddanie do użytku etapu IIa Technicznego Ogrodu w Gorzycach – 44 zdjęcia

Showing 1 of 45
Share.

3 komentarze

Leave A Reply