---
Mamy najlepszego sołtysa w województwie świętokrzyskim! - Tygodnik Nadwiślański

Mamy najlepszego sołtysa w województwie świętokrzyskim!

0

Zbigniew Rodenko z miejscowości Rudniki w gminie Połaniec został uhonorowany tytułem Sołtysa Roku 2019 Województwa Świętokrzyskiego. Wyróżnienie odebrał dziś, podczas uroczystości w Wojewódzkim Domu Kultury.

Gratulacje najlepszym sołtysom w regionie złożyli m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Marek Jońca oraz senator Krzysztof Słoń.

– Sołtysi to także samorządowcy. W swoich małych środowiskach wykonujecie bardzo ważne obowiązki, integrujecie mieszkańców, dbacie i zabiegacie o konieczne inwestycje. Dziękuję za waszą energię, zaangażowanie i pracowitość – zaznaczył marszałek A. Bętkowski.

W trakcie konkursu na najlepszego sołtysa rozpatrywane są wnioski złożone w danym roku przez samorządy, koła sołtysów, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia. Tytuł nadawany jest zwycięzcy za jego pracę i aktywność w roku poprzednim. W ubiegłorocznej edycji konkursu przyjęto zgłoszone wnioski, a jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród, ze względu na pandemię, zostało odłożone na 2021. Z tego właśnie powodu Zbigniew Rodenko otrzymał tytuł za rok 2019.

Sołtys Rudników w gminie Połaniec otrzymał pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę w wysokości 20 000 zł dla swojego sołectwa. Pan Zbigniew wspólnie z mieszkańcami i radą sołecką ustalili, że pieniądze te, wraz z kwotą pozyskaną ze środków funduszu sołeckiego, zostaną przeznaczone na remont świetlicy wiejskiej w Rudnikach.

To nie pierwszy sukces Zbigniewa Rudenki. W 2004 i 2005 roku, dwa razy z rzędu wybierany był najlepszym sołtysem w Polsce podczas Krajowego Turnieju Sołtysów w Wąchocku.

Konkurs na najlepszego sołtysa w województwie świętokrzyskim zainicjował zmarły niedawno zmarły Feliks Januchta. Uczestnicy spotkania w WDK uczcili dziś jego pamięć minutą ciszy.

Fot. arch. Urzędu Marszałkowskiego

zbigniew rodenko sołtys

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.