Mamy srebro! Kamil Robuta z Tygodnika Nadwiślańskiego wicemistrzem Polski dziennikarzy w tenisie stołowym!

18:39, 17.09.2022 TN Aktualizacja: 20:42, 18.09.2022

Dziennikarz Tygodnika Nadwiślańskiego Kamil Robuta zdobył srebrny medal podczas trzecich Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym - w kategorii do 39 lat. Jest to już trzeci medal naszego redakcyjnego kolegi w historii tych rozgrywek.

Kamil podczas całej imprezy przegrał tylko jeden mecz. W finale musiał uznać wyższość broniącego tytułu mistrzowskiego Pawła Gąsiorskiego, reprezentującego Magazyn Polski Ping Pong. Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej zdobył Marcic Cisowski z TVP Sport, który w meczu o brąz pokonał tarnobrzeżanina Jakuba Gadzalskiego (Biuro Promocji UM Tarnobrzeg).

W kategorii wiekowej 40+ złoto zdobył Roman Błaszczak z Radio Plus Gorzów. On także obronił tytuł zdobyty przed rokiem. Drugie miejsce zajął Kazimierz Marczewski z redakcji Bolec.info, a trzecie Tomasz Niesłuchowski z Gazety Wyborczej.

Dzisiejsze srebro to trzeci medal Kamila Robuty. Był już wicemistrzem Polski w 2019 roku i brązowym medalistą w roku 2021. W trzecich Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym wzięło też udział troje innych dziennikarzy z Tarnobrzega. Rafał Nieckarz, także reprezentujący naszą redakcję, zajął 5 miejsce, Dorota Witas z Telewizji Lokalnej TVL zajęła miejsce 7 (oboje startowali w kategorii do 39 lat), a Marcin Radzimowski z Echa Dnia był 8 w kategorii 40+.

Mistrzostwa trwały dwa dni. Rozegrano je w hali MOSiR w Tarnobrzegu. Głównymi organizatorami imprezy byli: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg i Polski Związek Tenisa Stołowego.