Marcowy Podwieczorek przy fortepianie

0

Dwójka młodych i wybitnie utalentowanych artystów, pochodząca ze Stalowej Woli sopranistka Aleksandra Szymańska oraz tenor Bartosz Tarnawski z Rzeszowa, zaprezentują się stalowowolskiej publiczności w recitalu „Z muzyką przez świat” podczas marcowego „Podwieczorku przy fortepianie”.

szymańska
Aleksandra Szymańska jest absolwentką stalowowolskiej Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec. W 2015 r. uzyskała tytuł magistra sztuki na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Naukę solowego śpiewu operowego rozpoczęła w roku 2010 w klasie dr Macieja Gallasa. Uczestniczka warsztatów wokalnych, m. in. organizowanych przez międzynarodową agencję artystyczną „Opera Elite” z udziałem włoskiego tenora Marcello Bedoniego. W roku 2014 brała czynny udział w nagraniu płytowym oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza pt.: „Nieszpory Ludźmierskie”, u boku m.in. Hanny Banaszak, Elżbiety Towarnickiej, Zbigniewa Wodeckiego, Jacka Wójcickiego i Grzegorza Turnaua. Będąc na początku swej drogi artystycznej nieustannie kształci swój głos i umiejętności wokalne. W swoim repertuarze posiada arie operowe i operetkowe, pieśni, a także najsłynniejsze motywy z muzyki filmowej. Rzeszowianin Bartosz Tarnawski jest studentem III roku studiów na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i ma za sobą podobną drogę artystyczną jak koleżanka. Śpiewakom towarzyszyć będzie przy fortepianie stalowowolski pianista Ryszard Marchewka, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie, prowadzący klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli. Wykształcił wielu przyszłych absolwentów Akademii Muzycznych w Polsce i za granicą (m. in. Aambasadora Stalowej Woli, absolwenta Manchattan School of Music Martina Labazevitcha).
Koncert, w którego programie znajdą się m.in. utwory Lehara, Mozarta, Moniuszki, Dvoraka, Sarti`ego, Bizeta i Pucciniego, zaplanowano na niedzielę 13 marca o godz. 16. Bilety: 10 zł i 20 zł (rodzinny – maksymalnie dla 4 osób)

Podwieczorek 13.03.2016-plakat

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.