Miasto inwestuje w tarnobrzeską przychodnię. Nowy sprzęt okulistyczny i infrastruktura [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Miasto inwestuje w tarnobrzeską przychodnię. Nowy sprzęt okulistyczny i infrastruktura [zdjęcia]

1
1 z 3

W tarnobrzeskiej Przychodni Specjalistycznej koniec roku obfituje w inwestycje. Do placówki trafił nowoczesny sprzęt medyczny, zmiany objęły także remont otoczenia przychodni. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 289 tys. zł.

Za dofinansowanie uzyskane od miasta do poradni okulistycznych trafił nowoczesny sprzęt. Zmieniło się również otoczenie przychodni – powstał nowy parking, z którego mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Wykonano także ogrodzenie i monitoring placówki.

Nie tak dawno odbieraliśmy nową windę w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej na Targowej, tym razem Przychodnia Specjalistyczna na Mickiewicza zrealizowała  zakupy nowoczesnego sprzętu medycznego, pacjenci tej placówki mogą też już korzystać z nowego parkingu – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Zobacz także: 
– „Stop segregacji sanitarnej” – Grzegorz Braun w Nowej Dębie [zdjęcia]

W nowe urządzenia wyposażone zostały poradnie okulistyczne. – Zakupiliśmy autorefraktokeratotonopachymetr i perymetr komputerowy. Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się sprzęt zapewniający płynność i szybkość podstawowych badań okulistycznych pacjentów. Najnowsze technologie połączono w nim ze sprawdzonymi metodami zapewniającymi dokładność i powtarzalność pomiaru, takimi jak wirujący pryzmat – mówi Marta Woś, kierownik Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu.

Całkowity koszt realizacji ostatnich inwestycji w Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu przy ulicy Mickiewicza 34 wyniósł 289 tys. zł. Kwotę tę pokryto z dotacji Miasta Tarnobrzega oraz środków własnych przychodni.

1 z 3

Jeden komentarz

  1. pacjent psychiatryka na

    Czy można się dodzwonić do rejestracji? Do niektórych nie można i trzeba dreptać na piechotkę aby się zarejestrować. W tym budynku jest rejestracja pacjentów na pierwszym piętrze, a dodzwonienie się to jak telefonowanie na koniec świata za czasów PRL-u.
    Za co my płacimy składki? Na obrazku tylko ładnie wszystko wygląda.