Miasto kupi kontenery mieszkalne dla Romów

1

Władze Sandomierza wracają do pomysłu zakupu kontenerów mieszkalnych. Będą one służyć jako mieszkania socjalne dla Romów.

Jest to powrót pomysłu sprzed kilku lat, jednak wtedy, między innymi protesty mieszkańców spowodowały, że miasto zarzuciło ten pomysł. Teraz ma być inaczej, a zakup kontenerów mieszkalnych jest konsekwencją tego, że miastu brakuje lokali socjalnych. Nie wypalił pomysł zakupu od kolei jednego z budynków przy sandomierskim dworcu PKP i adaptacji go na mieszkania socjalne. Remont okazał się nieopłacalny, poza tym przeszkodą była bliskość torów kolejowych. Pojawił się też pomysł wynajmu lokali od właściciela byłego akademika przy ul. Portowej w Sandomierzu. Miasto było zainteresowane wynajęciem całej kondygnacji budynku, w której, po połączeniu niektórych pomieszczeń, powstałoby kilka mieszkań socjalnych.

Plan był taki, aby w nowych mieszkaniach socjalnych zamieszkały rodziny romskie, przeniesione z baraków na Krukowie. Baraki mają zostać wyburzone, gdyż teren, na którym stoją, po odpowiednim przygotowaniu i uporządkowaniu, przeznaczony będzie pod budownictwo jednorodzinne. W związku z tym, a także z braku innych mieszkań socjalnych, miasto chce wrócić do pomysłu kupna czterech lub pięciu kontenerów mieszkalnych, które zostałby ustawione obok istniejącego już budynku socjalnego dla Romów przy ul. Lubelskiej. (jż)

Share.

1 komentarz