Miasto liczy straty spowodowane pandemią [W bieżącym wydaniu TN]

0

Wpływy do budżetu miasta w Tarnobrzegu w marcu i kwietniu 2020 roku były o blisko 4,6 mln zł niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Drastycznie spadły dochody z tytułu udziałów w podatku PIT i CIT, czynszów i dzierżawy lokali miejskich, a także z działalności instytucji kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych.

Przymusowa izolacja społeczna, zamknięte zakłady pracy, sklepy i lokale usługowe, nieczynne siłownie, obiekty sportowe, muzea – z tym wszystkim przyszło nam mierzyć się od marca z powodu pandemii koronawirusa SARS CoV-2. Odbiło się to boleśnie na gospodarce. Jak bardzo, pokazują dane finansowe gminy Tarnobrzeg.

Analizując dane z wpływów PIT i CIT, chociażby z ostatniego tylko miesiąca, kwietnia, widać, że epidemia nie oszczędza finansów naszego miasta. Już teraz wiemy, że zaplanowany na rok 2020 budżet ulegnie zmianie, musimy podjąć działania, podobnie jak w innych miastach w kraju, zmierzające do zaciskania pasa. Oczywiście jeszcze jest jakaś nadzieja, że udziały w podatku PIT za maj będą bardziej optymistyczne, do końca maja przesunięto przecież termin rocznych rozliczeń – mówi Wojciech Lis, rzecznik prasowy prezydenta Tarnobrzega.

W 2019 roku, w kwietniu, do kasy miasta wpłynęło ponad 9,2 mln złotych. W tym roku niespełna 5,4 mln zł. Różnica w marcu była mniejsza – odpowiednio 8 mln zł (2019) i 7,2 (2020). Największy wpływ na to miały…

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „TN”.

KUP e-TN:

Share.

Leave A Reply