Miasto marketów

0

niskoNisko staje się lokalną stolicą handlu. Na Osiedlu Tysiąclecia ma powstać kolejny w mieście supermarket. Mieszkańcy nie są zachwyceni.

Niedaleko Osiedla Tysiąclecia przy ul. Sandomierskiej znajdują się już trzy sieciowe markety – „Tesco”, „Biedronka”,Intermarché” oraz supersam „Lasowiak” należący do niżańskiego PSS Społem. W najbliższych dniach w okolicy nastąpi otwarcie kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego, tym razem o profilu „dom i ogród”.

Informacja o możliwości wybudowania przez prywatnego inwestora kolejnego supermarketu przemysłowo-spożywczego część mieszkańców Niska wprawiła w zdumienie, innych ucieszyła, a ludzi związanych z miejscowym handlem wprost przeraziła. Wprawdzie nowy sklep miałby powstać na pustym dotychczas placu przy ul. Podoficerskiej na największym niżańskim osiedlu mieszkaniowym, to jednak spadek obrotów – twierdzą mniejsi prywatni kupcy – zapewne byłby zauważalny w całym mieście.

Sprawą zajęło się zwołane 8 lutego br. w stołówce szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 w Nisku zebranie mieszkańców Osiedla Tysiąclecia. Dotyczyło dzierżawy działek gminnych pod  budowę nowego obiektu handlowego. Radny miejski Błażej Borowiec zachęcając do licznego i aktywnego  udziału w konsultacjach i do dyskusji zwracał uwagę, że „istnieją również inne możliwości zagospodarowania tego terenu, a pochopne i nieprzemyślane  decyzje często zmieniają dany obszar bezpowrotnie i nie zapewniają mieszkańcom przyjaznego środowiska do życia i rozwoju”. Mówił, że liczna obecność mieszkańców „będzie wyrazem naszej wspólnej  troski o przyszłość Osiedla, oraz potwierdzeniem braku akceptacji dla jednostronnych pomysłów zagospodarowania Osiedla bez opinii mieszkańców”.

Okazało się, że sami mieszkańcy osiedla mają co do projektu budowy nowego sklepu podzielone zdania. (…)

(pen)

Więc ej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.