Mieszkać nad jeziorem

2

Za kilkanaście miesięcy nad Jeziorem Tarnobrzeskim ruszy budowa dwóch apartementowców – o ile znajdą się chętni na zamieszkanie w nich. Przy Wisłostradzie i obok plaży w ubiegłym tygodniu stanęły bilbordy reklamujące inwestycję. Widniejący na nich napis: „Tutaj powstaną apartamenty nad Jeziorem Tarnobrzeskim” należy traktować dosłownie.

Jest koncepcja budowy dwóch osiedli apartamentowców nad jeziorem. Jedno miałoby powstać właśnie w tym miejscu, gdzie stoją bilbordy, od strony Wisłostrady – na działce za naszym punktem poboru opłat za wjazd. Drugie miałoby zostać wybudowane za „Kamą”, w kierunku osiedla Ocice – mówi prezydent Norbert Mastalerz. – Prowadzimy rozmowy z deweloperem, który reprezentuje właściciela tych terenów. Zmienimy też plan zagospodarowania przestrzennego.

Budynki wybudować chce rzeszowska firma Hartbex, która na rynku budowlanym działa od 1992 roku, a obecnie buduje obecnie ,,Apartamenty Zamkowe” w centrum Rzeszowa, przy ul. Kopisto. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

DSC_0430

Share.

2 komentarze

  1. Szczelacie sobie w nogą. Niszczycie to piękne jezioro. Zamiast stawiać na turystykę i rekreację chcecie zabudować to miejsce… szkoda tych lat pracy nad rekultywacją tych terenów