Mieszkańcy gminy Bojanów hojnie wsparli ukraińskie dzieci - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Mieszkańcy gminy Bojanów hojnie wsparli ukraińskie dzieci

0

Bojanów. Wielkie serce okazali mieszkańcy parafii Stany, którzy w Niedzielę Palmową hojnie wsparli ukraińskie dzieci.

Po kolejnych mszach św. w kościele parafialnym pw. św. Jan Gwalberta w Stanach grupa ukraińskich dzieci, wychowanków Domu Dziecka z Pionierska koło Mariupola, ewakuowanych z terenu działań wojennych i przebywających w ośrodku „Caritas” w Bojanowie, oferowała m.in. wykonane przez siebie ozdoby świąteczne.

Wokół stolików, na których dzieci wyłożyły pisanki, baranki wielkanocne, palmy, koszyczki itp., a także ciasta wypieczone w „Caritas”, tłumnie stawili się wychodzący z kościoła ludzie i nie żałując grosza kupowali świąteczne ozdoby i wypieki. Po kilku minutach, ktoś z kolejki zaproponował nawet otworzenie puszki, ponieważ już nie wchodziły do niej pieniądze. Dzieci były zachwycone i wdzięczne, a ludzie odchodzili z poczuciem, że dołożyli swoją cegiełkę do utrzymania małych uchodźców.

Warto wspomnieć, że dzieci ukraińskie z ośrodka „Caritas” w Bojanowie, na zaproszenie proboszcza ks. Tomasza Lisa odwiedziły Janów Lubelski.

Pierwszym miejscem do jakiego dotarły była pracownia garncarska w Łążku Garncarskim. Garncarz Adam Żelazko opowiedział dzieciom o tajemnicach wyrobu glinianych garnków, które następnie mogły spróbować swoich sił na kole garncarskim i wykonać własnoręcznie naczynie z gliny. Jak powiedział pan Adam wiele dzieci wykazało się bardzo szczególnymi uzdolnieniami manualnymi. Następnym punktem wyprawy były odwiedziny w Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Miejscu szczególnym, gdzie dzieci mogły poznać tajniki przyrody, odgłosy zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy, poznać tajemnicze egzotyczne gady i ryby. Każde z nich mogło także zajrzeć w mikroskopijny świat poprzez specjalne urządzenia badawcze i obserwacyjne. (gil) Fot. P. Niemiec

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.