Mieszkańcy Mokrzyszowa odcięci od lasu i miasta [W najnowszym numerze] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Mieszkańcy Mokrzyszowa odcięci od lasu i miasta [W najnowszym numerze]

2

Tarnobrzeskie osiedle Mokrzyszów jest położone w części na skraju lasu Zwierzyniec. Dla mieszkańców las był ulubionym miejscem spacerów. Biegnąca przez Zwierzyniec droga, łącząca się z ul. Fabryczną i Zakrzowską, była też często stosowanym skrótem, którym można było ominąć korki na wiadukcie nad torami kolejowymi. Niestety, ze względu na budowę obwodnicy, mieszkańcy Mokrzyszowa na Zwierzyniec będą sobie mogli tylko popatrzeć.

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Udostępnij

2 komentarze

 1. Oj, trudno będzie podrzucić stare opony i inne graty. Pewien “oszczędny” nawet popiół wywoził do lasu w woreczkach foliowych i rozrzucał po ścieżkach.

 2. Cytat: “Mieszkańcy Mokrzyszowa odcięci od lasu i miasta”

  O laboga Dramat!!!

  Cytat: “Biegnąca przez Zwierzyniec droga, łącząca się z ul. Fabryczną i Zakrzowską, była też często stosowanym skrótem, którym można było ominąć korki na wiadukcie nad torami kolejowymi.”

  Bardzo dobrze, że odcięło im dostęp do lasu , bo droga przez las nie jest dla samochodów, a rowerem to tzw korki można ominąć. Jest ścieżka rowerowa przed wiaduktem, na wiadukcie i za nim. Więc nie widzę problemu.

  Cytat: “Niestety, ze względu na budowę obwodnicy, mieszkańcy Mokrzyszowa na Zwierzyniec będą sobie mogli tylko popatrzeć.”

  Budowa nie trwa wiecznie a po niej zrobią ludki skok przez jezdnię i już będą w lesie. Tak poza tym mniej wizyt w lesie to mniej kleszczy w ciele.