---
Mieszkańcy Stalowej Woli oburzeni wycinką drzew przy ulicy Popiełuszki [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Mieszkańcy Stalowej Woli oburzeni wycinką drzew przy ulicy Popiełuszki [zdjęcia]

1

Od kilku miesięcy trwa remont ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli. Remont wiąże się z wycinką topól, co przeszkadza niektórym mieszkańcom.

27 kwietnia rozpoczęła się gruntowna przebudowa odcinka od skrzyżowania z alejami Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Wolności. Plan inwestycji obejmuje rozebranie starej nawierzchni asfaltowej i zastąpienie jej zupełnie nową wraz z warstwami podbudowy oraz remont ścieżek rowerowych i pieszych po obu stronach drogi. Przebudowane zostanie także oświetlenie oraz sieć kanalizacji deszczowej. Remont dotyczy rosnących tam topoli, które od wielu lat towarzyszą mieszkańcom miasta.

Wycinka 10 drzew dotknęła stalowowolskie społeczeństwo, które nie wyobraża sobie tego odcinka drogi bez pięknych i dużych drzew. Władze zaznaczają jednak, że ich korzenie uszkadzają przechodzące tamtędy podziemne instalacje i usunięcie topól jest konieczne.

W zamian za ścięte topole będą nowe zasadzenia. Pojawi się 359 drzew i krzewów, w tym śliw wiśniowych, 4 graby, 305 drzew trzmieliny i 44 krzewy irgi rozesłanej. Przebudowa ulicy Popiełuszki ma zakończyć się w listopadzie.

Fot. Dominika Szczęch

Udostępnij

Jeden komentarz