Mieszkanie plus w Sandomierzu

0

Z trzech możliwych lokalizacji bloków, w ramach rządowego programu Mieszkanie plus, które przedstawił sandomierski magistrat, wstępnie zaakceptowane zostały dwie. Jeśli inwestycja zostanie sfinalizowana, w Sandomierzu powstanie blisko 500 nowych mieszkań.

Słynny program Mieszkanie plus zakłada budowę niedrogich mieszkań pod wynajem, z możliwością ich wykupienia w przyszłości. Założenie jest takie, że samorządy, które chcą, aby u nich takie bloki mieszkalne powstały, zgłaszają tereny pod ewentualną budowę, które są zarazem ich wkładem własnym w inwestycję. Budowę finansuje natomiast Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości.

Tuż po ogłoszeniu programu przez rząd, czyli kilka tygodni temu, władze Sandomierza zgłosiły trzy lokalizacje, na których mogłyby stanąć segmenty wybudowane w ramach tego programu. Pierwsza lokalizacja znajduje się na nowym osiedlu przy szpitalu, druga przy ulicy lubelskiej, w sąsiedztwie miejskich bloków socjalnych, a trzecia w prawobrzeżnym Sandomierzu, naprzeciwko przedszkola nr 5. Dzisiaj wiadomo, że ze względu na ograniczony teren odpadła ta pierwsza propozycja, natomiast dwie pozostałe zostały zakwalifikowane do przyszłej inwestycji. W obu przypadkach zakładana jest budowa dwóch wysokich bloków, na 240 mieszkań każdy.

Według gospodarza miasta inwestycja może się rozpocząć już w przyszłym roku. (jż)

Share.

Comments are closed.