reklama
Mieszkaniec Gorzyc skradzionym autem uciekał do Sandomierza. Wcześniej popełnił inne przestępstwa - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Mieszkaniec Gorzyc skradzionym autem uciekał do Sandomierza. Wcześniej popełnił inne przestępstwa

2

Pijany mieszkaniec Gorzyc ukradł na stacji benzynowej samochód i usiłował nim uciec. Policyjny patrol po krótkim pościgu zatrzymał uciekiniera. Okazało się, że 56-latek ma na sumieniu dużo więcej przestępstw.

Zuchwała kradzież samochodu marki volkswagen miała miejsce na stacji paliw w Gorzycach, w środę, 24 listopada, po godzinie 20.30. Właściciel volkswagena zatankował paliwo i podszedł do kasy, żeby zapłacić. Pozostawił auto z włączonym silnikiem. Wykorzystał to 56-letni mieszkaniec Gorzyc, który wsiadł do pojazdu i odjechał.

O kradzieży auta powiadomiono policję. Patrol skierowany na miejsce zdarzenia zauważył skradziony pojazd na drodze krajowej nr 77. Auto jechało w stronę Sandomierza. Policjanci próbowali zatrzymać volkswagena do kontroli, jednak jego kierowca nie zatrzymał się i próbował „zgubić” ścigający go radiowóz. Pościg nie trwał długo, bowiem drogę uciekinierowi zagrodzili wezwani na pomoc policjanci z Sandomierza.

Po zatrzymaniu uciekającego kierowcy, okazało się, że jest on kompletnie pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z informacji służb prasowych Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wynika, że dodatkowo, 56-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdami.

Zatrzymany mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie „do wytrzeźwienia”. Policja prowadziła jednak dalsze czynności w tej sprawie.

 – Funkcjonariusze zbierając materiał dowodowy, ustalili, że 56-latek tego dnia nie tylko ukradł volkswagena. Wcześniej usiłował zabrać 3 inne pojazdy, które stały na parkingu w Gorzycach. Gdy wandal nie zdołał dostać się do środka samochodów, uszkodził szyby w tych pojazdach, rozbijając je brukową kostką. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę 3 200 zł. Mężczyzna odpowie jeszcze za dwa inne przestępstwa tj. uszkodzenie koparki i krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu marki Fiat – informuje podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu.

Łącznie, 56-latek usłyszał 8 zarzutów, za które będzie odpowiadał przed sądem. Prokuratura zastosowała wobec mieszkańca Gorzyc dozór policyjny.

fot. ilustracyjna

2 komentarze