Ministerstwo Kultury wspomaga rozwój orkiestr dętych w Nowej Dębie i Chmielowie

0

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zakończył realizację kolejnego projektu ministerialnego, w ramach którego czterdzieścioro dzieci i młodzież z terenu Gminy Nowa Dęba odbywały zajęcia przy Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Chmielowie i Nowej Dębie.

Dofinansowanie w ramach projektu objęło cztery miesiące zajęć muzycznych, koncert galowy połączonych orkiestr z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W trakcie realizacji zadania nowodębski SOK zorganizował edukacyjną wizytę studyjną w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, w czasie której dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia odbyły warsztaty z muzykami, którzy zaprezentowali wykorzystanie różnorodnych instrumentów perkusyjnych w grze orkiestry, włączając dzieci i młodzież do wspólnej zabawy. Kolejnym punktem wycieczki był udział w koncercie – próbie generalnej orkiestry symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

Wszystkie działania w ramach projektu współfinansowane były przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Uzyskana w dofinansowaniu kwota 16000 zł stanowiła 83,51% wszystkich kosztów tego zadania.

sok (2) sok

Share.

Comments are closed.