Ministrowie przywieźli miliony [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Ministrowie przywieźli miliony [zdjęcia]

1

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk i jego zastępca Rafał Weber, przywieźli do Tarnobrzega symboliczny czek na 11,8 mln zł na dofinansowanie budowy obwodnicy miasta. Środki te zostały przyznane z Rezerwy Subwencji Ogólnej na 2021 rok. W roli gospodarzy wystąpili marszałek województwa Władysław Ortyl i prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Na uroczystości zjawili się także przewodniczący rady miasta Bogusław Potański, a także radni Kamil Kalinka i Damian Szwagierczak.

Mówiąc o przyznanych pieniądzach, minister A. Adamczyk podkreślił rolę swojego zastępcy Rafała Webera w rozwoju krajowego systemu dróg, czego przykładem jest także budowana obwodnica Tarnobrzega. Urodzonemu w Tarnobrzegu wiceministrowi przypadł zaszczyt wręczenia symbolicznego czeku.

– Takie obrazy jak tutaj są miodem na moje serce. Pokazują one bowiem, jak dalece zaawansowane są inwestycje drogowe w kraju. W tym przypadku budowa obwodnicy Tarnobrzega. Wiem, że głównym źródłem finansowym, które wspiera budowę obwodnicy Tarnobrzega, są środki desygnowane przez marszałka Województwa Podkarpackiego, ale wiem też, że miasto szukało innego źródła, aby odciążyć swój budżet. Tym bardziej jest mi miło zakomunikować, że prawie 12 milionów do budowy obwodnicy dołoży polski rząd. Chcemy wspierać te inwestycje drogowe, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju komunikacyjnego, a niewątpliwie obwodnica Tarnobrzega taką inwestycją jest. Dziękuję prezydentowi Tarnobrzega za współpracę, bo ostatnie miesiące to intensywny wysiłek pracowników Urzędu Miasta w Tarnobrzegu i moich współpracowników z Ministerstwa Infrastruktury. Bardzo dobrze napisany wniosek pozwolił na przyznanie takiego dofinansowania – stwierdził wiceminister Rafał Weber, przypominając, że od 2019 roku Tarnobrzeg otrzymał łącznie ponad 25 mln zł na inwestycje drogowe.

 – Bardzo się cieszę z uzyskanego dofinansowania. Dzięki temu będziemy mogli przesunąć środki dotąd zarezerwowane w budżecie na ten cel, na inne zadania – podkreślił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Ministrowi i marszałek już dziś zostali zaproszeni na oddanie drogi obwodowej Tarnobrzega do użytku. Planowany termin zakończenia inwestycji to lipiec 2022 roku.

Udostępnij

1 komentarz

  1. tylko przypilnować, żeby ten czek miał pokrycie. pisowate umio rozdać wirtualnie, kilka fotek i po sprawie