Mistrz Polski za mocny. Siarka przegrywa 14-sty raz z rzędu!

21:14, 27.02.2016 TN Aktualizacja: 21:20, 27.02.2016

Hala Centrum Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze nadal twierdzą nie do zdobycia dla zespołów Tauron Basket Ligi.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu, koszykarze miejscowego Stelmetu, w sobotni wieczór odnieśli 33 (!) z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, wygrywając tym razem z Siarka Tarnobrzeg 101:78 (31:21, 19:24, 30:9, 21:24).

O wysokiej przegranej Siarki po raz kolejny zadecydowała trzecia kwarta, w której dominacja championów i uczestnika europejskich rozgrywek była zdecydowana. Dodajmy że w ekipie Siarki, która przegrała po raz czternasty z rzędu, po trzech tygodniach przerwy spowodowanej urazem, zagrał Gary Bell, który jednak nie zdobył żadnego punktu. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie Siarki byli Mfon Udofia (18), Zach Robbins (17 i 9 zbiórek), Kacper Młynarski (14) oraz Jakub Zalewski i Jakub Patoka.

Dla Stelmetu najwięcej punktów zdobyli: Dejan Borovnjak (19), Adam Hrycaniuk i Mateusz Ponitka (po 16).