Mistrzyni fitness

0

Mieszkanka podsandomierskiej Żurawicy została mistrzynią Polski w fitness w dwóch kategoriach. Już niebawem spróbuje swoich sił na mistrzostwach Europy w Hiszpanii. KATARZYNA DUDEK (na zdjęciu) ma 32 lata i od ośmiu lat uprawia sporty siłowe w sandomierskim Ludowym Klubie Sportowym.

– Pierwszy raz na siłownię poszłam z moim obecnym partnerem i spodobało mi się. On zawsze zachęcał mnie do treningów i wspierał w tym, co robię. Zawsze mnie też namawiał do startu w jakichś zawodach, ale jakoś nigdy się na to nie zdecydowałam. Aż do teraz. Wystąpiłam na Mistrzostwach Polski i wygrałam. Mam nadzieję, że dzięki temu sukcesowi uda mi się bardziej wypromować uprawianie fitness i w ogóle sportów siłowych tutaj, na naszym terenie – mówi pani Katarzyna.

Kobieta uprawia fitness sylwetkowy i wystartowała w tej konkurencji, w kategorii plus 168  cm.  W  tej  dyscyplinie  wyznacznikiem jest  wzrost  zawodniczek.  Pani  Katarzyna przygotowania do zawodów rozpoczęła już na początku grudnia ubiegłego roku trenując sześć dni w tygodniu w sandomierskiej siłowni.

Postanowiła od razu skoczyć na głęboką wodę i wystąpić na mistrzostwach Polski. Był to jej debiut w rywalizacji zawodniczej i od razu zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wzrostowej i kategorii open. Zawody odbyły się w Kielcach w przedostatni weekend kwietnia.

Każda zawodniczka podczas występu musiała zaprezentować cztery pozy, które były oceniane przez sędziów. Podczas drugiej części zawodów zawodniczki prezentowały swoje sylwetki w ruchu.

– W fitness sylwetkowym chodzi o pokazanie doskonale  przygotowanej  sylwetki,  odpowiednich proporcji poszczególnych patii ciała, zarysowanych,  ale  nie  za  dużych  mięśni.  Podczas zawodów kobiety występują w bogato zdobionym stroju, w butach na wysokim obcasie i w pełnym makijażu. Generalnie chodzi o pokazanie kobiecości i piękna kobiecego ciała w połączeniu ze sportową sylwetką – dodaje mistrzyni.

Zaznacza, że jest dumna ze swojego ciała. (…)

Józef Żuk

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.