Młodzi promowali przedsiębiorczość wśród młodych

0

O przedsiębiorczości młodych – o tym, jak ją w sobie odkryć, jak wykorzystywać i rozwijać – rozmawiali w poniedziałek uczestnicy ogólnopolskiej konferencji w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Jej  współgospodarzami byli członkowie sandomierskiej Młodzieżowej Rady Miasta.

Spotkanie  zorganizowała Fundacja imienia Stefana Artwińskiego. Była ona częścią projektu “Świadomi Młodzi”, który ma na celu kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży.

 – Przedsiębiorcy to motor napędowy gospodarki. Krzewienie  postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi jest kluczowe, aby nasz kraj mógł  się rozwijać – powiedział Jakub Szostek, przewodniczący sandomierskiej Młodzieżowej Rady Miasta. 

Jakub dodał, że wielu młodych ma świetne pomysły  i chęć  prowadzenia własnej działalności, ale nie wie, jak przekuć to w działanie. Miało im w tym pomóc  spotkanie w zamku. Jednym  z  prelegentów był Mateusz Ferfecki,  20-letni przedsiębiorca, właściciel agencji interaktywnej, zajmującej się kompleksową obsługą firm w Internecie.

Jego agencja powstała trzy lata temu, ale on sam działalność rozpoczął  wcześniej, w wieku zaledwie 14 lat, na  kanale YouTube. Zdobyte wówczas doświadczenia teraz wykorzystuje w pracy.  – Nie jest łatwo. Trzeba sprostać wielu wymaganiom, ale nie wyobrażam sobie życia bez prowadzenia firmy – przyznał Mateusz Ferfecki.

Co radzi młodym ludziom?   – Żeby zaczęli jak najszybciej.  Im wcześniej, tym lepiej.  Ale uważam, że trzeba zaczynać od małych kroczków. To one popychają nas do przodu   – odpowiedział przedsiębiorca.

   Częścią konferencji był również panel dyskusyjny pod nazwą „Wyzwania młodego pokolenia na drodze do przedsiębiorczości” oraz warsztaty.

Share.

Comments are closed.