Zamknij

Moc atrakcji na militarnym pikniku w Gorzycach [zdjęcia]

08:31, 30.08.2020 wel Aktualizacja: 08:31, 30.08.2020
Skomentuj

Podejmowanie niebezpiecznych ładunków przy pomocy specjalistycznego sprzętu saperskiego, szukanie min, pokazy uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, gry i zabawy ruchowe, konkursy, warsztaty tworzenia historycznych tarcz i lekcje musztry - to wszystko zafundowali uczestnikom organizatorzy "Pikniku Militarnego" w Gorzycach.

Impreza, która odbyła się w piątek, 28 sierpnia, w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach, przyciągnęła wielu miłośników militariów, jednak najważniejszymi gośćmi były tego dnia dzieci. To dla nich zorganizowano większość pokazów, konkursów i innych atrakcji.

Na "Pikniku Militarnym" w Gorzycach swoje stanowiska przygotowało wiele służb. Byli żołnierze z 16. Tczewskiego Batalionu Saperów, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i Komisariatu Policji w Gorzycach, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach, a także rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcyjnej "Nieczuja", Stowarzyszenia Rekonstrukcyjno - Historycznego "Lanca". Nie zabrakło też pokazów broni i jej replik i to zarówno tej współczesnej, jak i używanej w czasie I i II wojny światowej. Przygotował je Klub Żołnierzy Rezerwy i Kolekcjonerów Broni "Legion" Stalowa Wola.

Każda z prezentujących się na pikniku służb prezentowała swoje wyposażenie, dbała też, by dzieci i młodzież doskonale się bawiły. Największą chyba atrakcją była możliwość wcielenia się w prawdziwego sapera. Był robot saperski, uczestnicy pikniku specjalistycznym urządzeniem podnosili "niebezpieczne" ładunki, z wykrywaczami sprawdzali też "pole minowe".

Były też atrakcje muzyczne, plastyczne i taneczne. Szereg zabaw i konkursów z tej dziedziny przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach.

Zwieńczeniem pikniku była nauka musztry prowadzona przez żołnierzy i policjantów, a potem defilada uczestników zabawy wokół Technicznego Ogrodu. Na koniec wszyscy bawiący się zostali pasowani na rycerzy. Dokonał tego szablą - karabelą szef rekonstruktorów z "Nieczui" Wojciech Kasak.

Fot. materiały UG w Gorzycach

(wel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%