reklama
reklama
Modelki na tle sandomierskiego ratusza. Pokaz na zakończenie nadwiślańskich dni z modą [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Modelki na tle sandomierskiego ratusza. Pokaz na zakończenie nadwiślańskich dni z modą [zdjęcia]

4
1 z 92

Siedemnastu projektantów z całej Polski zaprezentowało w niedzielę swoje kolekcje na staromiejskim Rynku, na tle renesansowego ratusza. Pokaz poprowadzony przez modelkę i stylistkę Joannę Horodyńską oraz aktora Tomasza Ciachorowskiego był zwieńczeniem imprezy pod nazwą Nadwiślański Fashion Week.

Wydarzenie otworzyło taneczne show, w czasie którego artyści wystąpili w ubiorach z motywami lasowiackimi, zaprojektowanych przez Justynę Gamoń-Wesołowską, pomysłodawczynię i jedną z głównych organizatorek imprezy. Później zaprezentowane zostały bardzo różnorodne style. Były stroje inspirowane między innymi glam rockiem i latami 70., XIX wiekiem, Dzikim Zachodem, a nawet architekturą.

Najnowsza kolekcja Justyny Gamoń-Wesołowskiej nawiązuje do krzemienia pasiastego, równo pół wieku temu po raz pierwszy wykorzystanego w biżuterii przez Cezarego Łutowicza.

To kolekcja kobieca, zmysłowa, intrygująca i jednocześnie nowoczesna. Nawiązuję w niej do krzemienia nie tylko poprzez formy, ale też poprzez nadruk. Jest w tym również trochę zabawy i nowego podejścia, przynajmniej dla mnie, do krzemienia pasiastego – powiedziała projektantka.

Modelki i modele mieli na sobie również biżuterię autorstwa sandomierskiego złotnika.

Na starówce można było zobaczyć kreacje typowe dla haute couture, ale również ubrania, które można założyć na co dzień. Na wybiegu pokazało się 66 modelek i modeli wyłonionych w castingu. Na widowni zasiedli między innymi znany stylista i krytyk mody Tomasz Jacyków oraz lokalni włodarze.

1 z 92

4 komentarze

  1. Ooo… i nasz papa z Tarnobrzega jest (zakładka 10 i 11). Dalej nie oglądałem bo za dużo zakładek. Ale nóżki mają, te panie ze sceny, zgrabne.