Koszt modernizacji przejść dla pieszych zaskoczył władze Stalowej Woli? - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Koszt modernizacji przejść dla pieszych zaskoczył władze Stalowej Woli?

0

Modernizacja i doświetlenie czeka 34 przejścia dla pieszych w Stalowej Woli. Koszt całkowity przebudowy zakładał zabezpieczenie 4,5 mln zł na ten cel. Okazuje się, że inwestycja wyniesie miasto dużo więcej niż dotychczas zakładano.

Na modernizację przejść dla pieszych miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3,65 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Według szacunków, koszt całkowity inwestycji miał wynieść około 4,5 mln zł. Miasto na sfinansowanie I etapu tej inwestycji chciało przeznaczyć około 2,93 mln zł.

Do zorganizowanego przetargu na przebudowę 24 przejść w ramach I etapu zadania, zgłosiły się 4 firmy, których oferty realizacyjne przerosły zabezpieczone środki i oscylują pomiędzy 4,6 a 7,4 mln zł. Władze miasta stoją przed decyzją wyboru wykonawcy lub powtórzeniem przetargu.

Zobacz także: 
– W centrum Stalowej Woli powstanie nowoczesny biurowiec [zdjęcia]

 

Zadanie przewiduje przebudowę czterech przejść dla pieszych przy wyniesionym skrzyżowaniu ulic Skoczyńskiego i Narutowicza oraz w ciągu ul. Skoczyńskiego przy Szkole Społecznej. Modernizacja ma objąć również pasy w ciągu ul. Okulickiego – pierwsze na wysokości wjazdu na dworzec autobusowy PKS, drugie na wysokości sklepu Społem i Galerii Prima.

Trzecie bez sygnalizacji świetlnej znajduje się przed wiaduktem za budynkiem CECHU. Przebudowę czekają również przejścia dla pieszych w ciągu ul. Rozwadowskiej – na wysokości wejścia na Cmentarz Parafialny i przeniesione w obrębie PSP nr 9.

Unowocześnione mają zostać przejścia przy wyniesionym skrzyżowaniu ulic Piaskowej, Okrężnej i Górka oraz przejście w ciągu al. Jana Pawła II – przed wjazdem w ul. Piaskową oraz pięć przejść w ciągu ul. Ofiar Katynia na wysokości od ronda im. Lecha Kaczyńskiego, do ul. Bojanowskiej, a także cztery zebry w ciągu ulicy osiedlowej łączącej ul. KEN z budynkiem przy Al. Jana Pawła II 13.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.