Zamknij

Modlitwa przed obrazem Matki Bożej Sulisławskiej o ustanie epidemii

16:06, 25.03.2020 MPlaza Aktualizacja: 16:06, 25.03.2020
Skomentuj

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył odprawionej w Sulisławicach mszy św. o ustanie epidemii. Duchowni modlili się w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej.

Msza św. została odprawiona w kaplicy domowej ojców zmartwychwstańców, którzy sprawują opiekę nad sulisławskim sanktuarium.

- Chociaż trzeba zawsze mocno stąpać po ziemi, potrzebujemy perspektywy wiary. Ona bowiem, kierując wzrok ku Bogu, daje całościowy, prawdziwy obraz rzeczywistości. Wiara mówi, że Bóg nie odstąpił od nas ani na krok, nie opuścił nikogo. Przygarnia nas do serca razem ze swoim Synem, który przez misterium wcielenia dźwiga razem krzyż epidemii i prowadzi ku zmartwychwstaniu - mówił w homilii biskup sandomierski.

Ordynariusz powiedział, że podejmując wezwanie papieża św. Franciszka, trzeba ogarnąć  modlitwą żywych i umarłych, władze, wszystkie służby i ludzi dobrej woli. Podziękował szczególnie służbie zdrowia, księżom, Caritas Diecezji Sandomierskiej i katechetom.

Hierarcha odwołał się do historii. Przypomniał, że 200 lat temu pielgrzymi ze Staszowa, zmierzając do Sulisławic, modlili się o ustanie epidemii cholery.
- Wyruszyli, niosąc na przedzie krzyż - znak zbawienia. Carskie służby sanitarne nie wpuściły jednak pielgrzymów do Sulisławic. Dlatego w pobliżu wioski postawili krzyż, pomodlili się do Matki Bożej i udali się w drogę powrotną. Zanim dotarli do domu, przyszła wiadomość, że epidemia ustała. 8 września 1855 roku pielgrzymowali do Sulisławic sandomierzanie. Również w tym wypadku, jeszcze tego samego dnia, ustała epidemia cholery. Przykłady można by mnożyć. Jakbyśmy słyszeli Ewangelię o uzdrowieniu przez Chrystusa syna królewskiego urzędnika. "Rzekł do niego Jezus: Idź, syn twój żyje. Uwierzył człowiek słowu, które Jezus powiedział do niego, i szedł z powrotem. A kiedy był jeszcze w drodze, słudzy wyszli mu naprzeciw, mówiąc, że syn jego żyje" - mówił biskup Nitkiewicz.

Na zakończenie mszy św. odmówiona została modlitwa o ustanie epidemii, a biskup Krzysztof Nitkiewicz ofiarował Maryi jako wotum swój krzyż pektoralny.

Nabożeństwo było transmitowane na stronach internetowych diecezji sandomierskiej.

(MPlaza)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%