Modowe szaleństwo w Mielcu [Zdjęcia]

0

Dwudziestu projektantów z całej Polski walczyło o zwycięstwo w VI edycji Mielec Fashion Week. Zdaniem jurorów bezkonkurencyjny okazał się piętnastoletni Hubert Pelc i jego kolekcja „Wenus” inspirowana nowoczesnymi, geometrycznymi formami.

Projektowanie ubiorów to pasja Huberta, która niewątpliwie przełoży się na jego dalsze życie zawodowe. Po skończeniu liceum plastycznego będzie on mógł wykorzystać roczne stypendium w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, które było główną nagrodą MFW.

Pochodzę spod Przemyśla, w Mielcu znalazłem się dzięki pani Ilonie Jankowskiej, która zauważyła mnie podczas jednego z konkursów dla młodych projektantów. Nie spodziewałem się, że wygram bo konkurencja była bardzo duża – mówił Hubert.

Wyróżnienie Mielec Fashion Week 2016 przyznane zostało Patrycji Bryszewskiej, a przedstawicielka Targów Mody Poznań Fashion Fair nagrodziła projektantkę Agatę Rudyk. Również Tarnobrzeg miał swą reprezentantkę – Justynę Wesołowską, właścicielkę Atelier GA MON. Do Mielca przyjechała ona ze swą najnowszą kolekcją wiosna-lato 2016.

„Tygodnik Nadwiślański” był patronem medialnym Mielec Fashion Week. (ms)

fot. B. Myśliwiec

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.