Mokry protest nad brzegiem Wisły w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Mokry protest nad brzegiem Wisły w Tarnobrzegu [zdjęcia]

8
1 z 19

Ekolodzy, wodniacy, amatorzy morsowania i miłośnicy przyrody spotkali się w niedziele, 14 marca, nad brzegiem Wisły w Tarnobrzegu. Chcieli zaakcentować swój sprzeciw przeciwko planom budowy na Wiśle kolejnej wielkiej zapory, która przegrodzi rzekę.

 – To jest najgorsze z możliwych rozwiązań. Nie tylko nie poprawi sytuacji jeżeli chodzi o pojawiającą się suszę, ale wręcz ją pogorszy. Mówią o tym głośno naukowcy, hydrolodzy, ekolodzy. Niestety, argumenty trafiają w próżnię – stwierdził Piotr Bednarek, prezes stowarzyszenia „Wolne Rzeki”.

Protest nie przypadkiem odbył się 14 marca. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu Wobec Tam. Na przystani TKKF pojawili się miłośnicy Wisły z Tarnobrzega, Sandomierza, Kielc i wielu innych miejsc. W sumie zebrało się kilkadziesiąt osób zaangażowanych w różnego rodzaju działania związane z Wisłą.

Protest w Tarnobrzegu był z pewnością jednym z najoryginalniejszych w Polsce. Część jego uczestników przepłynęła łodziami na wiślaną wyspę i tam… wykąpała się w wodach królowej polskich rzek. Nie przeszkodziła im w tym ani niska temperatura, ani przenikliwy, zimny wiatr. Fot. Bogdan Myśliwiec

Mokry protest w Tarnobrzegu

1 z 19
Udostępnij

8 komentarzy

 1. djasiek573 na

  Ot mi się “ekologi” znaleźli. Po pierwsze–idiota, który bierze kilka osób na ponton,, powinien dostać mandat.. Po drugie–pierwszy raz słyszę,, że spiętrzenie wody–spowoduje suszę.. Po trzecie–chcieliście zabłysnąć–było się ku…a bejcą pomalować i stanąć pod żarówką latarni.

 2. Możeta protestować, inaksze też w różniastych sprowach protestowoły. Nic wom to nie da. Urzedniki, prezydenty, radne jak majo cóś zrobić to i tak zrobio. Wytno las, usuno domy, dziołki

  To furum to takie nijokie. Przednie było lypsze.

 3. Są na świeżym powietrzu, prędzej człowiek zarazi się w sklepie, co z tego że jeden ma maseczkę drugi nie ma. Każdy klient maca wszystkie produkty na półkach dotyka rączek od koszyków które nie są dezynfekowane. Ale jak człowiek jest na świeżym powietrzu i nie ma maski to jest problem. Szmaty na twarzy nie chronią przed wirusem a te chirurgiczne TO AZBESTOZA!!!!!!!!.

 4. Pierwszy raz słyszę, że zapora na rzece spowoduje suszę. Podobno w zimnej wodzie się coś kurczy tym protestującym (nie tylko interes się skurczył jak widać)

 5. Tarnobrzeżanin na

  Protestuje przeciwko protestującym, bo nie mają masek na twarzach !!!
  Kolejna impreza w Tarnobrzegu, gdzie ludzie nie stosują się do zasad bezpieczeństwa. Potem się dziwią, że wzrasta liczba chorych i zgonów. Kto zezwolił na taka imprezę??? Czy w Tarnobrzegu jest jakaś instytucja co się tym może zająć?
  W sklepach jest tak samo. Maski pod nosami, pod brodami. Naraża się w ten sposób ekspedientki na zarażenie covidem i pozostałych klientów sklepu. Pora zatrybić, że z covidem nie ma żartów.

Zostaw odpowiedź