Motocyklem uciekał przed policjantami

0

Wczoraj tuż przed godz. 17, w Zaklikowie na ulicy Lubelskiej, policjanci z Posterunku Policji w Zaklikowie zauważyli motocykl KTM, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie zawrócił, przejechał przez chodnik i zaczął uciekać w kierunku ulicy Tartak. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego motocyklem.

Motocyklista nie zareagował na wydawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Przyśpieszył i zaczął uciekać, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ucieczka zakończyła się, kiedy kierowca wjechał w podmokły teren leśny. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak policjanci zatrzymali motocyklistę.

Jak ustalili funkcjonariusze kierujący jednośladem to 27-letni mieszkaniec powiatu janowskiego, był trzeźwy. W trakcie sprawdzania okazało się, że 27-latek nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a motocykl nie jest zarejestrowany, ani ubezpieczony, nie posiadał też oświetlenia. Po pewnym czasie na miejsce zdarzenia brat 27-latka przywiózł dokumenty pojazdu i prawo jazdy.

Funkcjonariusze zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Źródło policja

 

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.