Motocyklista z Sandomierza, uczestnik najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie miał wypadek. Potrzebna jest pomoc

0

Krystian Paluch, motocyklista z Sandomierza, pierwszy i jedyny do tej pory Polak startujący w legendarnych wyścigach Manx Grand Prix na wyspie Man miał poważny wypadek. Jego przyjaciele i fani postanowili mu pomóc.    

Krystian Paluch “Prędki” był w trakcie przygotowań do kolejnych startów, między innymi tegorocznej edycji  wyścigów na wyspie Man. W minioną niedzielę w czasie treningu przeleciał przez rów z wodą i uderzył w betonowe schody po jego drugiej stronie. Ma złamaną nogę i szczękę oraz inne urazy.

Krystian przebywa obecnie w sandomierskim szpitalu, gdzie poddawany jest kolejnym operacjom ratującym jego kończyny. Niebawem zostanie przewieziony do Lublina  na operację szczęki.

“Mówiąc krótko… wiele w życiu nawywijałem, ale nigdy nie poniosłem tak dotkliwych konsekwencji. Obecny sezon mam już z głowy, ale żeby w ogóle myśleć o następnych, na pewno będzie potrzebna długa i bardzo kosztowna rehabilitacja” – napisał zawodnik  na swoim profilu na Faceboobu.

Z inicjatywą pomocy wystąpili przyjaciele Krystiana. Zorganizowali już zbiórkę na jego rzecz.

“Każdy kto zna “Prędkiego”, wie jak dobrym jest człowiekiem, nigdy nie odmawia pomocy innym i nie przechodzi obojętnie obok nieszczęścia. Dla każdego znajdzie czas i dobre słowo, sam nigdy nie prosi o pomoc. Teraz tej pomocy potrzebuje. Obecna sytuacja w dobie koronawirusa dodatkowo utrudnia sprawę, ponieważ w szpitalu pozostał zupełnie sam, bez możliwości odwiedzin rodziny i przyjaciół. W tych trudnych chwilach potrzebne są środki na kosztowną rehabilitacje ale też wsparcie od Was i podtrzymanie go na duchu. Każda wpłacona złotówka i każde dobre słowo się liczy!” – przekonują inicjatorzy akcji.

Zobacz także:
– Od 4 maja II etap znoszenia ograniczeń. Jakie obostrzenia zostaną złagodzone?
– Jest decyzja: Jezioro Tarnobrzeskie zamknięte na całe lato!
– Czwarte zakażenie na sandomierskiej neurologii. Pacjenci muszą opuścić oddział

Zbiórka na rzecz Krystiana prowadzona jest na zrzutka.pl.

Krystian Paluch – “Prędki” od 2011 roku startuje w wyścigach na torach zamkniętych. W 2015 roku zdobył trzecie miejsce w Pucharze Polski – klasa Rookie 600. Od 2017 roku startuje w wyścigach ulicznych w ramach Czech TT (Tourist Trophy) oraz międzynarodowych zawodach International Road Racing Championship. Obecnie już kolejny sezon bierze udział w pełnym sezonie IRRC, jest to sześć rund w pięciu różnych krajach Europy. Był i jest nadal jedynym Polakiem startującym w wyścigach ulicznych. W sezonie 2020 miał w planach start w wyścigu ulicznym TT na wyspie Man oraz North West 200 w Irlandii.

Share.

Leave A Reply