Motor prezentuje Krzysztofa Ropskiego i kieruje sprawę do PZPN-u! - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Motor prezentuje Krzysztofa Ropskiego i kieruje sprawę do PZPN-u!

0

Motor Lublin oficjalnie zaprezentował Krzysztofa Ropskiego jako swojego nowego piłkarza. Klub poinformował także, że sprawę transferu z Siarki Tarnobrzeg skierował do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak zakończy się ta sytuacja?

O losach Krzysztofa Ropskiego w zimowym okienku transferowym sezonu 2019/2020 można by napisać już małą książkę. Obecnie najlepszy strzelec piłkarskiej III ligi łączony był z kilkoma klubami, a formalności po ostatecznym wyborze stały się kością niezgody. W telegraficznym skrócie przypomnijmy, jak wyglądał przebieg wydarzeń związanych z przenosinami napastnika:

  • 10 stycznia – do tego dnia Krzysztof Ropski był na testach w I ligowym Stomilu Olsztyn. Na swoim koncie na Twitterze prezes klubu Wojciech Kowalewski dziękuje piłkarzowi za postawę i życzy sukcesów.
  • 14 stycznia – “Ropa” podpisuje 1,5 roczny kontrakt z Motorem Lublin
  • 17 stycznia – napastnik zostaje wezwany do Tarnobrzega. Siarka Tarnobrzeg komunikuje, iż w związku z niewypełnieniem przez klub z Lublina oraz samego zawodnika warunków kontraktu dotyczących klauzuli odstępnego Ropski zostaje wezwany do wypełniania obowiązków wynikających z kontraktu z Siarką. Pieniądze za transfer, które trafiły na niewłaściwe konto zostają odzyskane i przesłane z powrotem do Lublina.
  • 17 stycznia – Motor Lublin publikuje na swojej stronie komunikat, w którym nie zgadza się ze stanowiskiem Siarki Tarnobrzeg i zapewnia, że zgłosi piłkarza jako swojego zawodnika do rundy wiosennej.
  • 18 stycznia – Siarka Tarnobrzeg zawiadamia, iż dzień wcześniej do klubu wpłynęła oferta za Ropskiego z I ligowego GKS-u Jastrzębie. Klub informuje, że rozpoczęły się rozmowy z zawodnikiem i klubem z Jastrzębia.

Wczoraj doszła kolejna data do tego pełnego zwrotów akcji kalendarza. 21 stycznia Motor Lublin zaprezentował Krzysztofa Ropskiego jako piłkarza swojego klubu.

Opublikowany przez Motor Lublin Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Motor wczoraj opublikował także komunikat, iż sprawę transferu Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg do Lublina zgłasza Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Treść komunikatu:

“W związku z zaistniałą sytuacją, wywołaną przez Klub Siarka Tarnobrzeg S.A., który pomimo ważnego skorzystania przez Klub Motor Lublin S.A. z klauzuli odstępnego w kontrakcie zawodniczym Krzysztofa Ropskiego, po upływie kilku dni zakwestionował własne stanowisko o ważnym rozwiązaniu tego kontraktu i ważnym nawiązaniu umowy z Klubem Motor Lublin S.A., Klub Motor Lublin S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym złożył do PZPN-u – Izby ds. rozwiązywania sporów sportowych – Wniosek o stwierdzenie rozwiązania kontraktu i ustalenie istnienia umowy, w którym przedstawił stanowisko prawne, co do słuszności i prawidłowości działania Klubu Motor Lublin S.A. przy kontraktowaniu zawodnika Krzysztofa Ropskiego.

Wniosek ten zawiera również argumentację prawną, świadczącą o nielojalnym – w stosunku do zasad uczciwego obrotu prawnego oraz rywalizacji fair play – postępowaniu Klubu Siarka Tarnobrzeg S.A. i stosowaniu przez ten klub klauzul abuzywnych w kontraktach zawodniczych.

Będziemy oczekiwać na rozstrzygnięcie Izby, stojąc na stanowisku, iż Krzysztof Ropski jest zawodnikiem Klubu Motor Lublin S.A.”

Czekamy zatem na kolejne odcinki tego serialu, a nowym bohaterem został PZPN…

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.