Motorowerzysta miał blisko 3 promile! Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Motorowerzysta miał blisko 3 promile! Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

0

Na słowa uznania zasługuje mieszkaniec Kazimierza Dolnego. Jego odpowiednia reakcja w niecodziennej sytuacji, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego tak poważnego zagrożenia jakim jest nietrzeźwy kierujący.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 lipca, na terenie gminy Wilczyce. Około godziny 12:15 dyżurny sandomierskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w rejonie drogi krajowej nr 79 porusza się nietrzeźwy motorowerzysta. Na miejscu mundurowi zastali 27-letniego mieszkańca Kazimierza Dolnego, który uniemożliwił nietrzeźwemu dalszą jazdę. Badanie alkomatem wykazało u 53-latka z gminy Wilczyce blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Zobacz także:
– Biegnie, aby zwrócić uwagę na problem depresji. W środę Michael Nowicki dotarł do Sandomierza [zdjęcia]

– Pożar w Koprzywnicy, poszkodowana kobieta nie reagowała na polecenia [zdjęcia]
– W najbliższą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy Dwikozy

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal zdarzają się osoby lekceważące bezwzględny zakaz kierowania pod wpływem alkoholu. Całe szczęście, że tym razem nie doszło do tragedii. Nie zapominajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze to ogromne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale przede wszystkim życia ludzkiego!

Źródło: KPP Sandomierz

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.