Musi być im głupio

0

Jakiś czas temu opisaliśmy kilkanaście kuriozalnych sytuacji, w wyniku których mieszkańcy naszego regionu popadli w konflikt z prawem. Jako że życie nie znosi próżni i ciągle pisze nowe scenariusze, dziś serwujemy kolejną część tej opowieści. Poznajcie nowy, tarnobrzesko-niżańsko-stalowowolski „Gang Olsena”!

Pisząc ten tekst przeczytałem kilkaset informacji prasowych opublikowanych tylko w tym roku przez komendy policji w trzech wymienionych wyżej miastach. Popchnęła mnie do tego informacja sprzed kilku dni o tym, że nieznani sprawcy włamali się do jednej z kolektur Lotto w Tarnobrzegu i ukradli… sprzedawane tam zdrapki. Okazało się, że wśród drobnych przestępców fantazja regularnie wygrywa ze zdrowym rozsądkiem.

KRADNĄ CO POPADNIE

Kradzież to dość powszechne przestępstwo. Rzadko jednak złodzieje są tak bezczelni, jak ci, których perypetie opisujemy poniżej.

Kilkanaście tygodni temu 21-letni mieszkaniec Stalowej Woli zaoferował pomoc 9-letniemu chłopcu, któremu spadł łańcuch podczas jazdy aleją Jana Pawła II. Gdy uporał się z tą usterką, wsiadł na rower i odjechał. Chłopiec powiadomił o tym ojca, a ten policję, która szybko namierzyła złodziejaszka. Co zresztą nie powinno dziwić – w końcu pewnie po ulicach Stalowej Woli niewielu dorosłych mężczyzn „pomyka” na dziecięcych rowerach.

Pewna 44-letnia mieszkanka tego samego miasta ukradła z supermarketu Kaufland naklejki promocyjne, które można było wymieniać na maskotki w kształcie postaci z popularnych bajek. A następnie zgłosiła się do tego samego sklepu po odbiór nagród. Być może nikt by się zbyt szybko nie zorientował w tym oszustwie, gdyby nie fakt, że zażądała wydania aż 33 pluszaków. To musiało wydać się podejrzane, bo aby otrzymać maskotkę za 1 grosz trzeba było zebrać 25 naklejek, z których każdą otrzymywało się po wydaniu 20 zł. Pracownicy sklepu zorientowali się, że coś tu nie gra i wezwali policję. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności… (rn)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

 

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.