Muzyka dla Przyjaciół ZDJĘCIA!

0

Jedyny w swoim rodzaju, chwytający za serce koncert „Muzyka  dla Przyjaciół”, zagrali w czwartek 11 kwietnia w wypełnionej nieomal do ostatniego miejsca sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli uczniowie i nauczyciele stalowowolskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Na wielkiej scenie zaprezentowały się nawet… przedszkolaki z Przedszkola Muzycznego, które jest częścią struktury PSM, jednej z zaledwie ośmiu na Podkarpaciu prowadzących edukację muzyczną na poziomie II stopnia.

Repertuar niezwykle emocjonalnego koncertu, prezentującego imponujący potencjał szkoły szczycącej się już 60-letnią tradycją, obejmował m.in. utwory Piotra Czajkowskiego, Ernsta Spiessa, Sergiusza Rachmaninowa, Antonio Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Astora Piazzoli, wykonywane w urozmaiconych składach instrumentalnych, od solistów po składy orkiestrowe. Mocnymi akcentami na zakończenie koncertu były występy chórów – uczniowskiego i nauczycielskiego – pod batutą Macieja Witka. (…) Zdjęcia z koncertu – Muzyka dla przyjaciół

Jerzy Reszczyński

Więcej w papierowym wydaniu “TN” 18 kwietnia.

Share.

Comments are closed.