Muzyka z energią w Tarnobrzegu. Szykuje się jazzowa uczta - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Muzyka z energią w Tarnobrzegu. Szykuje się jazzowa uczta

3

Dzięki mecenatowi Enea Elektrowni Połaniec, w Tarnobrzegu rozpoczyna się cykl koncertów „Muzyka z energią”. Organizować go będzie Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Na początek, w sobotę 26 lutego, wystąpią gwiazdy jazzu.

– Tak się składa, że pojawienie się Enei przy imprezie muzycznej, gwarantuje jej wysoki poziom. Tym bardziej cieszy fakt, że Enea Elektrownia Połaniec wsparła inicjatywę naszego Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Bez tego wsparcia, zapewne zaplanowany cykl koncertów nie mógłby się odbyć. Serdecznie za to dziękuję. Ta współpraca dowodzi, że biznes i kultura mogą iść w parze – stwierdził Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Na początek, w ramach cyklu, zaplanowano trzy koncerty. Jak mówi prezydent Tarnobrzega, ich cechą wspólną jest wysoki poziom wykonawców. Wystąpią artyści o wysokiej renomie, zaś w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu zabrzmi jazz i muzyka klasyczna.

– Enea wspiera lokalną społeczność w różnych dziedzinach. Nie zapomina także o działaniach z obszaru kultury i sztuki. Znakomici muzycy i ciekawy repertuar przekonał nas do tego, aby zaangażować się w projekt Muzeum Historycznego. Mam nadzieję, że z propozycji koncertowych skorzysta także wielu naszych pracowników – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Zdaniem dyrektora tarnobrzeskiego muzeum – Zamek Tarnowskich to miejsce nieprzypadkowo wybrane do goszczenia muzycznych gwiazd.

– Z rodu Tarnowskich wywodził się zapomniany dziś kompozytor Władysław Tarnowski, twórca słynnej wojskowej piosenki „Jak to na wojence ładnie”, przed wojną w Dzikowie wielokrotnie gościła słynna Hanka Ordonówna. Dlatego koncerty w tym miejscu to podtrzymywanie pięknej tradycji – stwierdził Tadeusz Zych.

Na pierwszy koncert organizatorzy zapraszają już 26 lutego o godzinie 17.00. Z programem „Zapomniani kompozytorzy” wystąpią znakomicie polscy jazzmeni: Piotr Rodowicz, Tomasz Grzegorski, Patryk Dobosz i Wawrzyniec Prasek. Bilety do nabycia w kasie Muzeum Historycznego. Ilość miejsc ograniczona.

3 komentarze

  1. Ale żeby aż konferencję prasową zwoływać z okazji koncertu jazzowego ?! To dobry koncert oczywiście, ale to wydarzenie które powinno mieć miejsce przy okazji normalnego działania muzeum lub TDK . Po szumnych zapowiedziach myślałam że będzie to wydarzenie co najmniej europejskiej rangi , a wyszło jak zwykle.

  2. swietokrzyskie na

    elektrownia polaniec niech lepiej wspiera imprezy w naszym wojewodztwie

  3. czy autor tego artykulu palac tarnowskich w dzikowie nazywa zamkiem tarnobrzeskim? dobre jeszcz e troche i okaze sie ze rycerstwo tarnobrzeskie walczylo pod grunwaldem