reklama
Na posesji w gminie Klimontów policja odnalazła skradziony we Francji ciągnik - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 13 sierpnia
reklama

Na posesji w gminie Klimontów policja odnalazła skradziony we Francji ciągnik

0

Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy zabezpieczyli na terenie jednej z posesji w gminie Klimontów skradziony ponad rok temu we Francji ciągnik rolniczy.

W miniony poniedziałek wieczorem funkcjonariusze z Komisariatu w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący z kradzieży ciągnik rolniczy. – Następnego dnia rano  podjęli działania, które doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ciągnika – mówi Michał Ordon z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. –  Okazało się, że od kwietnia 2021 roku był on poszukiwany był przez francuską Policję. Ustalone zostało, że maszyna końcem maja tego roku zakupiona została za kwotę blisko 13 tys. euro, za pośrednictwem zagranicznej strony internetowej. Po wpłaceniu ustalonej zaliczki, wynajęty kierowca przywiózł lawetą ciągnik do kraju. Interesujące w tej sprawie jest to, że maszyna przyjechała bez dokumentów potwierdzających jej legalność, które według zapewnień sprzedającego miały zastać dosłane pocztą.

Odnaleziony ciągnik został zabezpieczony na policyjnym parkingu a jego obecny właściciel przesłuchany. Kolejnym etapem policyjnych działań będzie nawiązanie współpracy z francuską Policją, która pozwoli wyjaśnić zagadkę kradzieży ciągnika.

Fot. Policja Świętokrzyska

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.